Naga MarketsGorsze od oczekiwanych cotygodniowe dane z rynku pracy i narastający niepokój związany z możliwością wybuchu drugiej fali zachorowań na COVID-19 nie pomagały amerykańskim indeksom, które zakończyły czwartkową sesję na niewielkich wzrostach.

Obawy związane z możliwością drugiej fali zachorowań na COVID-19 nie pomagały amerykańskim indeksom

Coraz większa liczba inwestorów instytucjonalnych jest świadoma, że bez poprawy fundamentów gospodarki dalsze wzrosty indeksów będą trudne do utrzymania. Obawy o możliwość utrzymania trendu wzrostowego podziela również prezes Fed- J. Powell, który przestrzegł Kongres, aby nie wycofywał federalnej pomocy dla gospodarstw domowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Natomiast słabiej wypadła sesja na europejskich indeksach, które zakończyły dzień na minusie od -0,5% (FTSE 100) do -0,8% (DAX). Do spadku na niemieckim indeksie przyczynił się po trosze niemiecki Wirecard, którego walory traciły wczoraj prawie 65% po informacji, że audytorzy nie mogą doliczyć się 1,9 mld euro w sprawozdaniu finansowym spółki.

Jeżeli chodzi o dane makro, to opublikowana rano majowa dynamika inflacji PPI w Niemczech była zgodna z oczekiwaniami, natomiast o 10:30 poznamy dynamikę sprzedaży detalicznej za maj dla Wielkiej Brytanii.

W porównaniu z zachodnimi parkietami zdecydowanie lepiej poradziła sobie polska giełda, gdzie najmocniej wzrósł indeks małych spółek sWIG80. Silnymi wzrostami zakończył sesję sektor energetyczny, którego indeks WIG-energia zyskał 10,7%.

Za sprawą potwierdzenia przez MAP- J. Sasina pracy nad planami wydzielenia aktywów węglowych z bilansów spółek prawie 16% wzrostem zakończyły sesję notowania Tauronu, a PGE zyskały ok. 14% kończąc notowania blisko sesyjnych maksimów.

W przypadku rynku szerokiego prawie ok. 11% wzrosły akcje Newagu, który w IQ`20 roku zanotował blisko 85% wzrost przychodów ze sprzedaży, a zysk wyniósł 31,1 mln zł (poprzednio -1,46 mln zł). Dzisiaj Alior Bank podał komunikat, że WSA uchylił decyzję KNF ws. nałożenia kar o łącznej wartości 10 mln zł.

Natomiast wczoraj po sesji CD Projekt podał informację o przełożeniu na 19 listopada premiery gry „Cyberpunk 2077”. W przypadku danych makro, dzisiaj poznamy dynamikę produkcji przemysłowej za maj.

WIG w układzie dziennym

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here