Naga MarketsBank Pekao szacuje, że wpływ przejętego Idea Banku na roczne wyniki w 2021 roku będzie “lekko pozytywny”, zaś w I kwartale br. jest to wpływ “blisko neutralnego”, poinformował wiceprezes Banku Pekao Tomasz Kubiak.

“To jest wynik blisko neutralnego, jeśli chodzi o I kwartał. Trzeba pamiętać, że pewne operacje księgowe jeszcze trwają, tzn. dokładna wycena tych aktywów na moment przejęcia, bo dokonaliśmy wstępnej wyceny. Jeżeli chodzi o wpływ na zysk netto, to on jest neutralny – mniej więcej 4% przychodów, 8% kosztów w I kw., natomiast ten poziom się pewnie obniży w kolejnych kwartałach” – powiedział Kubiak podczas wideokonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Pewnie na cały ten rok to będzie lekko pozytywny wpływ” – dodał.

Bank Pekao odnotował 245,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 186,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Bank Pekao przejął 3 stycznia 2021 r. przedsiębiorstwo i zobowiązania Idea Banku z wyłączeniami w wyniku zastosowania przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny instrumentu przymusowej restrukturyzacji.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 233 mld zł na koniec 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here