Naga MarketsWiceprezes Grupy Lotos: 5 centrów w oparciu o aktywa Lotosu po fuzji z OrlenemGdynia, 27.08.2021 (ISBnews) – Co najmniej pięć centrów kompetencyjnych po finalizacji połączenia PKN Orlen, Grupy Lotos i Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) powstanie w oparciu o aktywa Lotosu, poinformował ISBnews wiceprezes ds. fuzji i przejęć Grupy Lotos Krzysztof Nowicki.

„Pięć już zdefiniowanych centrów kompetencyjnych, w przypadku których wiodącą rolę będą odgrywać aktywa i spółki z grupy kapitałowej Lotos, obejmują: zielony wodór, gdzie powstanie nowy podmiot, oleje bazowe, w oparciu o Lotos Oil i planowaną inwestycję Hydrokrakingowego Bloku Olejowego (HBO), paliwa żeglugowe, gdzie również powstanie nowa spółka (bo obecnie ten obszar znajduje się w Lotos Asfalt, która będzie integratorem aktywów rafineryjnych), serwisowanie morskich farm wiatrowych w oparciu o Lotos Pertobaltic oraz logistyka kolejowa w oparciu o Lotos Kolej” – powiedział Nowicki w rozmowie z ISBnews w kuluarach Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.Jego zdaniem, nie wyczerpuje to całości zaangażowania aktywów Lotosu w ramach przyszłego koncernu multienergetycznego.

„Nie znikają wszak aktywa rafineryjne w Gdańsku i można zakładać, że staną się one przedmiotem rozbudowy kolejnych centrów kompetencyjnych” – dodał.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 20,9 mld zł w 2020 r.

Autor: Piotr Apanowicz

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: livechat akcje opinie | notowania biomed lublin | enea akcje kupno | jsw akcje | notowania pkn orlen | gpw mercator | komentarz po sesji |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here