Naga MarketsFlaga rosjiMaxim Akimov, wicepremier Rosji, przyznał, że twórcy rosyjskiego projektu ustawy o kryptowalutach nie planują żadnych zmian w ustawie. Jego wypowiedź podała rosyjska agencja informacyjna Finmarket, specjalizująca się w rynkach finansowych i towarowych.


Projekt ustawy “O cyfrowych aktywach finansowych” został zatwierdzony przez Dumę Państwową w maju. Jego zapisy wywołały wiele dyskusji i kontrowersji już w czasie pierwszego czytania. Niestety dokonano zmian w kwestii terminologii związanej z rynkiem. Pojęcia kryptowaluty i tokenu zostały zastąpione “prawami cyfrowymi”, zaś definicję miningu w ogóle usunięto z ustawy.

Cień szansy na zmianę?

Zmiany wywołały dalszą dyskusję. Na początku tego miesiąca inny rosyjski polityk Pavel Krasheninnikov powiedział, że projekt ustawy został przesunięty na etap pierwszego czytania, ponieważ musi być “znacząco” zmieniony.

Żadnych zmian

Tymczasem teraz wicepremier kraju twierdzi, że nie będzie “istotnych poprawek” do projektu nowych przepisów. Akimov zauważa też:

“Prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi stronami, prowadzimy dialog i dyskutujemy o tym w różnych miejscach […] [Ale] Stosujemy się do stanowiska, które zostało wypracowane po stronie dwóch komitetów [ Komisja Finansowa i Komisja Prawa Cywilnego Dumy Państwowej].”

Mówiąc o możliwości stworzenia regulacji związanych ze stablecoinem czyli tzw. KryptoRubelm, Akimov zauważył, że ta forma prawodawstwa prawdopodobnie “powielałaby standardowe mechanizmy pozyskiwania funduszy”, dodając:

“Narzędzia te muszą być bardzo starannie wprowadzane do [istniejącego] ustawodawstwa cywilnego, co staramy się robić “.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Temat narodowej kryptowaluty Rosji wraca. W zeszłym miesiącu Anatolij Aksakow, przewodniczący Rosyjskiej Komisji ds. Rynków Finansowych, powiedział, że KryptoRubel, proponowany stablecoin wspierany przez państwo, będzie “tym samym rublem, tylko w formie zaszyfrowanej”. Rosyjscy eksperci doradzają także ponoć informatykom z Iranu, którzy pracują nad krajową e-walutą tego kraju.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here