Naga Markets 

Wiceminister Paweł Gruza odejdzie z Ministerstwa Finansów. Był odpowiedzialny m.in. za przygotowanie ustawy dot. kryptowalut. Wśród powodów jego decyzji nieoficjalnie wymienia się kwestie finansowe i konflikt z przełożoną, Minister Teresą Czerwińską.


O odejściu wiceministra poinformował “Puls Biznesu”. O jego dymisji mówiło się jednak od miesiąca. Ponoć Gruza jest zainteresowany objęciem stanowiska w zarządzie KGHM.

Z fiskusa do KGHM?

We wtorek 21 sierpnia w KGHM-ie zorganizowano rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów na wiceprezesa ds. rozwoju i wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych. “Puls Biznesu” podaje informację, że jednym z siedmiu kandydatów był Gruza.

Media donoszą także, że konflikt ma linii wiceminister-Teresa Czerwińska zaostrzył się do tego stopnia, że szefowa resortu sama postawiła warunek „albo ona, albo on”.

Oczywiście nie można wykluczać, że ważne były też ambicje finansowe, ponieważ na stanowisku w ministerstwie Gruza – prawnik – zarabiał mniej, niż mógłby na wolnym rynku.

Co dalej z krypto-ustawą?

Warto przypomnieć, że wiceminister był odpowiedzialny za m.in. rozmowy ze środowiskiem kryptowalut w Polsce dotyczące choćby podatku PCC za transakcje krypto-krypto czy za kompletne uregulowanie kwestii walut cyfrowych w naszym kraju.

W środowisku osób zainteresowanych walutami cyfrowymi zyskał opinie „rozsądnego” w kwestii wspomnianych regulacji. W chwili obecnej nie są znane przyszłe losy regulacji rynku kryptowalut, ani nazwisko potencjalnego następcy wiceministra.

Na dzień dzisiejszy wiadomo tylko, że podatek PCC nie będzie naliczany w okresie od 13 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2019 r. Do końca czerwca mają zaś powstać ostateczne przepisy regulujące rynek Bitcoina i jego pochodnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here