Naga Markets
Tomasz Wiśniewski z Pracowni Finansowej gościem Comparic24.tv

W momencie gdy za oceanem giełdowe parkiety biją kolejne historyczne rekordy, a hossa trwa już dekadę, stopa zwrotu z WIG pod koniec lipca 2019 roku sięga zaledwie 5,5%. W związku z tym inwestorzy poszukują innych metod pomnażania swoich nadwyżek kapitałowych, a takimi mogą być inwestycje alternatywne. O okazjach jakie kryją się w energetyce wiatrowej, nieruchomościach oraz nowych technologiach związanych z BTC i jednocześnie o wadach i zaletach inwestycji alternatywnych, Adam Rak z Comparic24.tv rozmawiał z Tomaszem Wiśniewskim, wiceprezesem Pracowni Finansowej.


Inwestycje w realną wartość i atrakcyjne stopy zwrotu

Powstała w 2013 roku Pracownia Finansowa, reprezentowana przez Wiśniewskiego, zajmuje się „inwestycjami w realną wartość”. Początkowo była to głównie energia produkowana przez farmy wiatrowe, obecnie spółka inwestuje również w nieruchomości oraz przedsiębiorstwa działające w branży nowych technologii.

Misją firmy jest dostarczanie klientom najbardziej opłacalnych produktów inwestycyjnych, z możliwością odpowiedniego dopasowania projektu pod względem oceny ryzyka, a oczekiwaną wysokością stopy zwrotu z inwestycji” – komentuje Tomasz Wiśniewski na antenie Comparic24.tv.

O rozmówcy

Tomasz Wiśniewski – Certyfikowany doradca finansowy, posiada międzynarodowy certyfikat EFG® – European Financial Guide. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach managerskich w międzynarodowych korporacjach takich jak LG Electronics Polska, czy PTK Centertel (Orange). Od 2010 roku prowadzi projekty inwestycyjne. Z firmą Pracownia Finansowa związany jest niemalże od samego początku jej istnienia. Najpierw jako Dyrektor e-commerce odpowiadał za koordynację działań z zakresu sprzedaży internetowej oraz marketingu. Obecnie obszarem jego odpowiedzialności jest pion sprzedaży. Na stanowisku wiceprezesa odpowiada za wszelkie działania związane z tworzeniem oraz realizacją strategii sprzedażowej spółki.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułLive Trading z Maksymilian Bączkowskim: DAX i główne pary walutowe
Następny artykułBitcoin nie jest antyrządowy, twierdzi samozwańczy Satoshi Nakamoto
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

4 KOMENTARZE

  1. Chciałbym za kilka lat móc przeczytać, że te ekobiznesy wypaliły i ludzie się przekonali, bo już trace nadzieję patrząc na to co w Polsce węglowej się wyprawia.

  2. jak ktoś ma wolne środki to spoko, nawet czekanie te dwa lata nie wydaje się straszne, przynajmniej po tym czasie masz zwrot, a w przypadku wigu w każdej chwili może się rozpłynąć w powietrzu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here