Naga MarketsKurs euro powyżej 1,17 USD. Wiarygodność Lagarde (EBC) zagrożona?Decyzje Europejskiego Banku Centralnego nabrały w ostatnim czasie jeszcze większego znaczenia, gdy kraje zmagają się z negatywnymi skutkami pandemii koronawirusa. Jak jednak zauważyli ekonomiści, komunikaty płynące od szefowej EBC Christine Lagarde nie są do końca zbieżne z postami głównego ekonomisty Banku Philipa Lane’a.

  • Szefowa i główny ekonomista EBC wysyłają rynkom mieszane komunikaty
  • Trudno ocenić, czy Lagarde i Lane są zgodnie w kwestii polityki Banku
  • Kurs euro pozostaje ponad poziomem 1,17 USD

Mieszane komunikaty z EBC

Philip Lane, główny ekonomista EBC od marca publikuje na swoim blogu wpisy uzasadniające decyzję banku centralnego po konferencji prezes Lagarde. Jednakże, w ostatnim czasie widać rozbieżności pomiędzy tym, co mówi szefowa EBC, a publikacjami  Lane’a.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Przedstawiciele krajowych banków centralnych zwrócili uwagę, prywatnie wyrażając zaniepokojenie, że taka dynamika może podważyć wiarygodność Lagarde w momencie, gdy EBC przygotowuje się do rozmów na temat zwiększenia stymulacji monetarnej. Urzędnicy poprosili o anonimowość, ponieważ wewnętrzne obrady są poufne.

– Wrażenie jest takie, że główny ekonomista i prezydent nie wysyłają tego samego komunikatu w sprawie polityki, co stwarza pewne niedopasowanie. Trudno jest ocenić, czy prezydent i główny ekonomista są idealnie zgodni – powiedział Piet Christiansen, główny strateg w Danske Bank AS.

Urzędnicy banków centralnych stwierdzili, że nie ma zasadniczych różnic w podejściu politycznym Lagarde i Lane’a. Każda dostrzegana przez Lagarde dwuznaczność może natomiast odzwierciedlać jej pragnienie przekazania czasami sprzecznych poglądów członków Rady Prezesów.

Kurs euro uwięziony w wąskim zakresie

Notowania euro w relacji do dolara utknęły w drugiej połowie ubiegłego tygodnia w wąskim zakresie między 1,1700 a 1,1780. Kluczowy może być zatem kierunek wybicia z tego zakresu.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Jeśli kontrolę na parze walutowej EUR/USD przejmą kupujący to po wybiciu oporu przy 1,1780 cena może kierować się do okrągłego poziomu 1,1900 oraz strefy oporu przy 1,1930. Alternatywnie wybicie w dół ponownie odsłoni poziom 1,1615.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here