Naga MarketsŚwiatowa Organizacja Handlu (WHO) szacuje, że pandemia koronawirusa zmniejszy światowy handel o co najmniej 13%, choć prognozy zostawiają bardzo szerokie widełki spadków aż do 32%. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.

Odbicie globalnego handlu już w przyszłym roku?

Dla porównania wojna handlowa między USA, a Chinami zmniejszyła światowy handel o 0,1% w ubiegłym roku, co oznacza, iż mamy do czynienia z potężną siłą pandemii.

W najgorszym momencie poprzedniego kryzysu ekonomicznego spadki obrotu towarowego na świecie wynosiły 12,5%.

Wojna handlowa USA-Chiny w 2019 roku zmniejszyły światowy handel o 0,1%. Prognozy na 2021 rok mówią o odbiciu w zakresie 21-24% względem 2020 rok, choć są mocno uzależnione od szybkości opanowania koronawirusa – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here