Naga MarketsMimo, że od pewnego czasu rządy na całym świecie stopniowo znoszą restrykcje wprowadzone w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, to nie oznacza to wcale, że pandemii już nie ma. Wręcz przeciwnie, każdego dnia potwierdzane są bowiem dziesiątki tysięcy nowych zakażonych. Fakt ten sprawia, że niektórzy rządzący rezygnują z luzowania kolejnych obostrzeń.

  • Ilość zakażonych przekroczyła 10 mln
  • Już ponad pół miliona osób zmarło z powodu COVID-19
  • Część krajów ponownie wprowadza zniesione już restrykcje

Rządzący nie powinni czekać na szczepionkę

Na całym świecie zakażonych koronawirusem zostało już niemal 10,5 mln. osób, z czego ponad 508 tys. zmarło. Tylko wczoraj wykryto ponad 160 tys. nowych zakażeń a ponad 3400 osób zmarło. Okazuje się więc, że do całkowitego opanowania pandemii jeszcze daleka droga.

Mimo to, światowa gospodarka jest stopniowo rozmrażana. Otwierają się granice, wraca transport lotniczy, organizowane są wyjazdy wakacyjne. Są jednak też takie kraje, które rozważają ponownie wprowadzenie zniesionych już ograniczeń.

  • Nigeria rozważa ponowne wprowadzenie ograniczeń w przemieszczaniu się na terenie 18 gmin, które łącznie stanowią 60 proc. wszystkich zakażeń w kraju.
  • Wspierany przez wojska rząd Tajlandii po raz trzeci przedłużył stan wyjątkowy kraju, do 31 lipca.
  • Tokio zrewiduje sposób monitorowania stanu zakażeń koronawirusem w mieście.
  • Gubernator stanu Arizona Doug Ducey zapowiedział zamknięcie barów, sal gimnastycznych i teatrów.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega jednak, że mimo, iż epidemia trwa już pół roku, to najgorsze jeszcze przed nami. Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus wskazał, że potrzebna jest globalna solidarność w walce z wirusem.

Zwrócił on uwagę, że podczas, gdy jedne kraje opanowały już epidemię, inne nadal raportują stały wzrost liczby zachorowań. Zaznaczył także, że połowa zgonów pochodzi obecnie z obu Ameryk.

– Ten wirus można zwalczyć i opanować za pomocą dostępnych narzędzi – powiedział Tedros dodając, że kraje nie powinny czekać na szczepionkę, aby sobie z nim poradzić.

Powołując się na przykłady Korei Południowej, Japonii i Niemiec wskazał on, że jeśli jakiś kraj mówi, że monitorowanie rozprzestrzeniania się wirusa jest trudne, to jest to kiepska wymówka.

Autor polca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułOferta Izostalu na 35,5 mln zł netto najkorzystniejsza w przetargu Gaz-Systemu
Następny artykułGrupa Boryszew zmniejszy zatrudnienie w II kwartale 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here