Naga MarketsWHO nazwało wirusa z Wuhan „światowym zagrożeniem nr 1” stwierdzając, że choroba może być gorsza od terroryzmu (cyt „wirus ma większy wpływ na wstrząsy polityczne, społeczne i gospodarcze niż jakikolwiek atak terrorystyczny”) i szacując, że szczepionka na (oficjalna nazwa wirusa) COVID-19 pojawi się za około 18 miesięcy. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Giełdy nie obawiają się komplikacji gospodarczych wynikających z COVID-19

Zdaniem jednego z medycznych specjalistów, Zhong Nanshan, z Chin epidemia może zostać opanowana do końca kwietnia 2020 roku. Ze względu na wirus kolejne firmy wycofują się z uczestnictwa w międzynarodowej konferencji w Barcelonie w dniach 24-27 luty: Cisco Systems Inc, Facebook Inc, AT&T i Sprint Corp. Organizator rozważa anulowanie konferencji.

Pojawiły się też pierwsze zwolnienia w Chinach w związku z wirusem: Xinchao Media zwolniło 500 pracowników (10%), a sieć restauracji Xibei informuje o potencjalnych problemach z wypłatami dla 20 tysięcy pracowników. Bank Światowy wykluczył wszelkie nowe kredyty zdrowotne dla Chin – oznajmił Bogusz Kasowski.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSamochód na kredyt – jak sfinansować zakup pojazdu?
Następny artykułGiganty technologiczne w USA monopolizują amerykański rynek
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here