Naga MarketsStowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych rozpoczęło właśnie XVI edycję Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI). Jak co roku, inwestorzy zostaną zapytani o to jak i kiedy inwestują, skąd czerpią informacje i jak dużym portfelem dysponują. Zeszłoroczne wyniki można znaleźć w tym miejscu.


Wypełnij ankietę, weź udział w OBI i wygraj nagrody rzeczowe

OBI jest największym badaniem w Polsce, którego celem jest stworzenie profilu inwestora indywidualnego, a także poznanie mechanizmów jego działania. Otrzymane wyniki pozwolą nie tylko na poznanie danych demograficznych, do których należą wiek, miejsce zamieszkania czy płeć, ale przede wszystkim jego preferencji oraz opinii na temat rynku. Informacje te są kluczowe nie tylko z perspektywy samego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, ale każdej instytucji, której działalność powiązana jest z rynkiem kapitałowym.

CHCĘ WYPEŁNIĆ ANKIETĘ

Poniższa tabela porównuje przeciętnego polskiego i niemieckiego inwestora giełdowego według wyników z 2017 roku:

Polski inwestor Niemiecki inwestor
Średnio 42 lata Średnio 56 lat
Inwestuje od 8 lat Inwestuje od 22 lat
Do 7 spółek w portfelu Do 19 spółek w portfelu
Trzyma akcje do roku Inwestuje długoterminowo w dywidendy
Nie uczestnicy w WZ Uczestniczy w WZ

Źródło: OBI 2017

Pierwsze półrocze 2018 było jednym z najgorszych w historii polskiej giełdy. Poza spółkami z branży deweloperów gier, trudno znaleźć spółki, które mogłyby dawać duże zyski. Powoli WIG zbliża się do granicy spadku o wartości 20% (od wieloletniego szczytu), co jest umowną granicą początku bessy na rynku. Dlatego tak ważne jest poznanie preferencji indywidualnych inwestorów, w tym trudnym dla polskiej giełdy czasie.

Wypełnienie ankiety jest anonimowe i nie powinno zająć więcej niż 15 minut. Każda z odpowiedzi, oprócz tego, że pomoże w opracowaniu profilu inwestora giełdowego, wesprze także prowadzony przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych proces ciągłego podnoszenia jakości rynku kapitałowego w Polsce. Kwestionariusz dostępny jest na stronie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych: www.sii.org.pl/obi. Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2018 zostaną zaprezentowane na przełomie listopada i grudnia 2018.

Wszyscy inwestorzy, którzy wypełnią ankietę, odpowiedzą na pytanie konkursowe na końcu ankiety i podadzą adres e-mail mogą wygrać nagrody:

  • iPad – 1 szt.
  • książki o tematyce giełdowej – 100 szt.

Dodatkowo każda osoba, która wypełni ankietę otrzyma możliwość przystąpienia do SII na bardzo korzystnych warunkach. Uwaga! Kod promocyjny, umożliwiający zapisanie się do SII (lub przedłużenie członkostwa) w obniżonej cenie, jest prezentowany na ostatnim ekranie, tuż po wypełnieniu całego badania (kod jest ważny do 31 października 2018 r.)!

Wesprzyj portal Comparic.pl i wypełnij OBI!

Zgodnie z zeszłorocznymi wynikami OBI, portal Comparic.pl znalazł się w gronie portali, na których inwestorzy detaliczni w Polsce najczęściej sprawdzają informacje giełdowe i rynkowe. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągniemy jeszcze lepszy wynik, w związku z czym zwracamy się z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety i umieszczenie w niej stosownej adnotacji dotyczącej Comparic.pl.

“Comparic.pl jak i Fundacja FxCuffs robią bardzo wiele, aby rozwijać polski rynek kapitałowy. Widoczne jest to między innymi w kolejnych edycjach konferencji FxCuffs, gromadzącej coraz więcej sympatyków tradingu oraz inwestowania. Liczę, że zostanie to odzwierciedlone również w OBI 2018” – komentuje Marcin Wenus, właściciel Grupy Medialnej Comparic.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here