Naga MarketsStowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych rozpoczęło  XVII edycję Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI). Jak co roku, inwestorzy zostaną zapytani o to jak i kiedy inwestują, skąd czerpią informacje i jak dużym portfelem dysponują. Zeszłoroczne wyniki można znaleźć w tym miejscu. Na uczestników sondażu czekają nagrody rzeczowe, a portal Comparic.pl został patronem medialnym wydarzenia.


Wypełnij ankietę, weź udział w OBI i wygraj nagrody rzeczowe

OBI jest największym badaniem w Polsce, którego celem jest stworzenie profilu inwestora indywidualnego, a także poznanie mechanizmów jego działania. Otrzymane wyniki pozwolą nie tylko na poznanie danych demograficznych, do których należą wiek, miejsce zamieszkania czy płeć, ale przede wszystkim jego preferencji oraz opinii na temat rynku. Informacje te są kluczowe nie tylko z perspektywy samego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, ale każdej instytucji, której działalność powiązana jest z rynkiem kapitałowym.

CHCĘ WYPEŁNIĆ ANKIETĘ

Więcej o Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) redaktor Comparic24.tv, Adam Rak, rozmawiał z wiceprezesem zarządu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (SII), Michałem Masłowskim:

Poniższa tabela porównuje przeciętnego polskiego i niemieckiego inwestora giełdowego według wyników z 2018 roku:

Polski inwestor Niemiecki inwestor
Średnio 42 lata Średnio 56 lat
Inwestuje od 8 lat Inwestuje od 22 lat
Do 7 spółek w portfelu Do 19 spółek w portfelu
Trzyma akcje do roku Inwestuje długoterminowo w dywidendy
Nie uczestnicy w WZ Uczestniczy w WZ

Źródło: OBI 2018

Ankieta jest anonimowa i skierowana wyłącznie do inwestorów indywidualnych. Badanie trwa do 31 października 2019 r. Wszyscy inwestorzy, którzy wypełnili ankietę i odpowiedzieli na pytanie konkursowe na końcu ankiety i podali adres e-mail mogli wygrać nagrody:

  • iPad – 1 szt.
  • książki o tematyce giełdowej – 100 szt.

Każda osoba, która weźmie udział w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów może przystąpić do SII lub przedłużyć składkę członkowską na preferencyjnych warunkach (20 zł rabatu na składkę podstawową i 40 zł rabatu na składkę rozszerzoną). Kod promocyjny prezentowany jest na ostatnim ekranie, po wypełnieniu całego badania. Promocja obowiązuje do 30 listopada 2019 r.

Wypełnij OBI i wesprzyj portal Comparic.pl

Zgodnie z zeszłorocznymi wynikami OBI, portal Comparic.pl znalazł się w gronie portali, na których inwestorzy detaliczni w Polsce najczęściej sprawdzają informacje giełdowe i rynkowe. Mamy nadzieję, że w tym roku osiągniemy jeszcze lepszy wynik, w związku z czym zwracamy się z ogromną prośbą o wypełnienie ankiety i umieszczenie w niej stosownej adnotacji dotyczącej Comparic.pl. W 2017 zostaliśmy wskazani jako pierwszy wybór źródła nowinek giełdowych przez 5% respondentów, w 2018 wartość ta wzrosła do 7,7%, za co serdecznie dziękujemy.

“Comparic.pl jak i Fundacja Invest Cuffs robią bardzo wiele, aby rozwijać polski rynek kapitałowy. Widoczne jest to między innymi w kolejnych edycjach konferencji Invest Cuffs, gromadzącej coraz więcej sympatyków tradingu oraz inwestowania oraz poprzez rozwój telewizji internetowej Comparic24.tv. Liczę, że zostanie to odzwierciedlone również w OBI 2019” – komentuje Marcin Wenus, właściciel Grupy Medialnej Comparic.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here