Naga MarketsPara USDCAD na drogowskazie, gdzie USD rośnie, a CAD spadaRichard Franulovich, szef strategii walutowych w Westpac uważa, że obecny impuls wzrostowy na parze walutowej USD/CAD nie powinien przekroczyć poziomu 1.34 mimo, że kupujący zdołali odrobić część ostrych noworocznych spadków. Ekspert zauważa, że również cena ropy odbiła od lokalnego dna, a dalsze negocjacje handlowe między USA, a Chinami stoją pod znakiem zapytania.


Fundamenty powinny wspierać dalsze spadki

Franulovich zauważa, że następna podwyżka BoC powinna mieć miejsce w perspektywie kilku miesięcy. Rynkowy konsensus obecnie wycenia średnią podwyżkę o 0.14 punktów bazowych do października 2019 roku.

Nowe ustalenia OPEC oraz cięcia w produkcji ropy umożliwiły ustabilizowanie cen na rynkach energii – wskazuje analityk.

W jego ocenie konferencja FOMC w przyszłym tygodniu da gołębi wydźwięk, a wszelkie pozytywne tony ws. negocjacji handlowych na linii USA-Chiny mogą być katalizatorem dla kolejnego ruchu spadkowego na parze USD/CAD.

Obecne notowania pary USD/CAD znajdują się na zniesieniu 38,2% Fibonacciego. Najbliższym oporem jest konfluencja szczytu z 11 grudnia 2018 r. i zniesienia 50% Fibo na poziomie 1.3420, czyli 20 pipsów wyżej niż wskazuje ekspert z Westpac. Jego przebicie otworzyłoby drogę do testu 1.3490, gdzie znajduje się Fibo 61,8% oraz miesięczny pivot. Z drugiej strony wybicie dołem z kanały wzrostowego i pokonanie tygodniowego pivota 1.3270 umożliwiłoby test tegorocznego dołka 1.3177.

Zobacz również: Zbliża się trudne posiedzenie EBC, rośnie ryzyko głębszych spadków na EUR/USD

Westpac: USD/CAD nie powinien przebić poziomu 1.34Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here