Naga MarketsDziś tj. 3 sierpnia analityk na rynku FX w Westpac, Sean Callow komentuje dalszy kurs pary walutowej AUD/USD i uzasadnia swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W jego ocenie para pozostaje w 200 pipsowej konsolidacji, bez przewagi żadnej ze stron.


Sean Callow uważa, iż w dalszym ciągu brakuje fundamentalnych przesłanek, aby para AUD/USD, złapała trend, w związku z czym pozostanie w konsolidacji między poziomami 0,7300, a 0,7500. Callow napisał:

“Zarówno fundusze lewarowane, jak i zarządzający aktywami są już netto w krótkich pozycjach na AUD, choć pozycje lewarowane są znacznie mniejsze w porównaniu do historii.”

cmegroup.com

“Te pozycje mogą zostać zwiększone, jeśli pojawią się kolejne złe wieści na temat wojny handlowej między USA, a Chinami. Do tej pory amerykańskie akcje były odporne na pogłębiające się napięcia handlowe, lecz rynek azjatycki nie jest już tak optymistyczny.” – uważa analityk Westpac.

Partnerem cyklu “Big Bank Report” jest broker STO. Wykorzystuj rekomendacje wraz z STO oraz otrzymuj raporty tygodniowe.

“Towary przemysłowe również odczuwają ciężar napięć handlowych. Jeśli ta sytuacja będzie się utrzymywać AUD/USD powinien kierować się ku dolnemu ograniczeniu konsolidacji na poziomie 0,7300.” – dodał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułW 100 proc. bezpieczny portfel Johna McAfee’ego zhackowany?
Następny artykułNFP najgorsze od kwietnia br.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here