Naga MarketsNapis AUD/USD na tle wykresyDziś o 6:30 zgodnie z rynkowym konsensusem Bank Rezerw Australii (RBA) podjął decyzję w sprawie obniżki stóp procentowych z poziomu 1,50% do 1,25%. W związku z tym analitycy Westpac zalecają sprzedaż pary walutowej AUD/USD na poziomie 0,6985 z ceną docelową na poziomie 0,68, przy jednoczesnym ustawieniu stop lossa na poziomie 0,7030.


Zobacz również: Kurs USD/CAD: Prognoza na koniec roku na poziomie 1,30, ale … – NBF

RBA: Kolejne cięcie stóp już w sierpniu?

kangury o świcie– Ostatnie wyniki dotyczące inflacji były niższe niż oczekiwano i wskazują na stonowaną presję inflacyjną w dużej części gospodarki. Wciąż jednak przewiduje się, że inflacja wzrośnie, a w czerwcu zostanie ona wzmocniona przez wzrost cen benzyny. Scenariusz podstawowy przewiduje, że inflacja bazowa wyniesie 1,75% w tym roku, 2% w 2020 r. i nieco więcej” – poinformował RBA w oświadczeniu polityki pieniężnej.

Eksperci zauważają, iż podczas gdy dzisiejsza obniżka stóp procentowych w ramach RBA była zgodna z oczekiwaniami, bank centralny pozostawił po sobie łagodny wydźwięk stwierdzając, że “Rada będzie nadal uważnie śledzić rozwój sytuacji na rynku pracy i dostosowywać politykę pieniężną w celu wspierania zrównoważonego wzrostu gospodarczego”. W związku z tym analitycy Westpac przewiduje kolejne cięcie stóp już w sierpniu.

W raporcie RBA zauważono również, że “zwiększyło się ryzyko pogorszenia sytuacji wynikające ze sporów handlowych”. Jest to głównie nawiązanie do ryzyka związanego z wojną handlową w strefie morskiej, po tym jak przedstawiciele banku w zeszłym miesiącu zauważyli, że “perspektywy dla gospodarki światowej pozostają stabilne, chociaż ryzyko jest przechylone w kierunku recesji”.

Uważamy, że kurs pary walutowej AUD/USD nie powinien przebić psychologicznego oporu 0,70 w najbliższym czasie, co stanowi połowę naszego przedziału wartości godziwej, ponieważ rośnie ryzyko związane z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego z mórz i oceanów. W środowisku, w którym kurs rudy żelaza osiągnął pięcioletni szczyt i ma ograniczony zasięg dalszych wzrostów (ponieważ australijska podaż powróciła do normy), widzimy kurs AUD/USD na znacznie niższych poziomach – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: Kurs EUR/USD powinien osiągnąć poziom 1,10 w najbliższych miesiącach – Rabobank

KURS AUDUSD WE WTOREK 4 6 19
Proponowane zagranie na parze AUD/USD przez analityków Westpac


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here