Naga MarketsPara walutowa AUD/USDAustralijski bank, Westpac przygląda się sytuacji dolara australijskiego podczas czwartkowej sesji. Krótka nota analityków walutowych banku podaje, że waluta została pobudzona poprzez Bank Rezerw Australii (RBA) – kiedy to waluta umocniła się względem dolara amerykańskiego. Zanim jednak długoterminowo waluta zacznie się wzmacniać, analitycy oczekują konsolidacji pary w okolicach ważnych poziomów. Spójrzmy na zalecenia analityków Westpac.


Przedostatnia sesja tygodnia dla analityków australijskiego banku służy jako dzień przyglądania się głównym parom walutowym. W tym momencie pod lupę wrzucona została sytuacja na parze AUD/USD, czyli dolara australijskiego w stosunku do dola amerykańskiego.

Zobacz również: Czwartkowy przegląd rynków – Bank Anglii osłabił funta

Analitycy w nocie banku wskazują, że obecnie para tworzy sobie szczyt i mimo tego, że RBA (Bank Rezerw Australii) wspiera walutę, to dolar australijski powinien jeszcze się osłabić. Według banku – para powinna wejść w zakres 0,6810 USD – 0,6850 USD i tam pozostać przez jakiś czas przed finalnymi, dalszymi wzrostami.

wykres kurs dolara australijskiego AUDUSD H1 07.11.2019
kurs dolara australijskiego AUDUSD H1 07.11.2019

Patrząc na wykres (miejsce konsolidacji zostało oznaczone na powyższym wykresie pary) zejście tego typu mogłoby oznaczać naruszenie obecnej struktury wzrostowej i wysłać sygnał do inwestorów – że para nie ma dalszej siły na wzrosty. Zdaje się, że tego typu zejście mogłoby wyraźnie na dłuższy czas oddalić potencjał wzrostów – do momentu ponownej interwencji RBA.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here