Naga MarketsDziś tj. 27 września analityk ds. badań rynku w Westpac, Imre Speizer komentuje dalszy kurs pary walutowej NZD/USD i uzasadnia swoją opinię licznymi spostrzeżeniami fundamentalnymi oraz technicznymi aspektami wykresu. W jego ocenie para ma szanse na kontynuację wzrostów w najbliższych dniach.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analityk Imre Speizer utrzymuje swoje pozytywne nastawienie w nadchodzącym tygodniu dla pary NZD/USD. Swoje przekonanie opiera o duże szanse wystąpienia „short squeeza” oraz o wzrostowe momentum, które dominuje na tym walorze w ostatnich dniach. Speizer informuje, iż szuka wzrostu do poziomu 0.6725. W najnowszym raporcie napisał:

– Po konferencji RBNZ (która nie spowodowała oczekiwanego gołębiego wydźwięku) w najbliższym czasie nie ma nic w kalendarzu dla Nowej Zelandii, dopiero publikacja CPI 16 października może wywołać zamieszanie na parze NZD/USD. Rynki prawdopodobnie nadal będą wyceniały 30% szansy obniżkę stóp w przyszłym roku.

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– W perspektywie średnioterminowej pozostajemy niedźwiedzi, bazując na naszych oczekiwaniach w stosunku do FEDu i gospodarki USA. W naszej ocenie USD będzie się dalej umacniał, a my nadal oczekujemy osiągnięcia poziomu 0.64 pod koniec roku – podsumował Speizer.

Zobacz również: Barclays o kierunku głównych par walutowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCo dalej z GBP/USD? UOB wskazuje możliwe scenariusze
Następny artykułKurs funta brytyjskiego mocno traci po środowym FOMC
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here