Naga MarketsWestpac logoAnalitycy ds. strategii na rynkach FX w Westpac analizują bieżącą sytuację w Nowej Zelandii i Australii oraz wskazują na wydarzenia, które mogą mieć istotny wpływ na dalszy kurs dolara nowozelandzkiego i australijskiego.


AUD/NZD: Szukaj kupna w okolicach 1.0650

Analitycy z Westpac sugerują, że dobrym miejscem do zajęcia pozycji długiej na AUD/NZD jest poziom 1.0650, przy cenie docelowej 1.09.

– NZD osiągnął lepsze wyniki niż wszystkie waluty G10 w ciągu ostatnich czterech miesięcy i w pełni wycenił duży zestaw danych dotyczących PKB, CPI i ofert pracy, a także mniej gołębi RBNZ. NZD/USD jest teraz o 2% powyżej wartości godziwej.  Z kolei AUD/USD jest o 2% poniżej wartości godziwej, prawdopodobnie rynki obawiają się australijskich ryzyk politycznych i wojny handlowej na linii USA-Chiny – napisali analitycy z Westpac.

– RBA ma pozytywne oczekiwania względem wzrostu gospodarczego i dalszego wzrostu płac. Tymczasem RBNZ jest bardziej ostrożny w kwestii utrzymania się wzrostu w Nowej Zelandii i jest gotowy tolerować przekroczenie inflacji. Wartość godziwa dla AUD/NZD oparta na marżach zysku i względnych cenach surowców wynosi obecnie 1.12 – dodali.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Westpac: NZD/USD z celem na lokalne opory

NZD/USD: może dotrzeć do poziomu 0.6885 już w przyszłym tygodniu

– W przyszłym tygodniu możemy zobaczyć wzrosty na NZD/USD, a publikacje dotyczące PKB i CPI będą prawdopodobnie dobre, zgodne z oczekiwaniami. Dopóki dolar pozostaje stłumiony, para NZD/USD może dotrzeć do 0.6885 w przyszłym tygodniu, a poziom 0.6910 będzie docelowy (50% zniesienia) – podsumowano w raporcie.

Zobacz również: CIBC: Silny jen może doprowadzić do spadków na USD/JPY w 2019 r.

Westpac: NZD/USD z celem na lokalne oporytokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – rynek znalazł nowe dołki
Następny artykułFirma wspierająca rynek krypto przeprowadzi IPO o wartości 50 mln USD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here