Naga MarketsTrend wzrostowy na AUDUSD nadal obowiązuje, pomimo faktu wyraźnej korekty jaka ma miejsce na parze w trakcie wtorkowej sesji. Analitycy Westpac przyglądają się testowanemu przez ostatnie dni szklanemu sufitowi 0,8000 i w swojej najnowszej publikacji zdradzają czego spodziewać się po parze w kolejnych dniach.


Zauważalna przecena rozpoczęta we wtorek 23 stycznia wyraźnie przerywa ostatnie wzrosty na AUDUSD będąc najprawdopodobniej wynikiem księgowania zysków – czytamy w dzisiejszym komentarzu Westpac. Mimo to bank daleki jest od rekomendowania długich pozycji na parze.

Kluczowym czynnikiem ostatnich wzrostów AUDUSD pozostaje słaby dolar amerykański – przekonują analitycy. Para w ostatnich dniach powróciła w pobliże 0,80 – poziomu ostatni raz testowanego we wrześniu minionego roku.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Westpac zdaje sobie sprawę z dobrej kondycji koszyka surowcowego, który silnie wpływa na wycenę AUD na rynku. Słabszy dolar wpływał nie tylko pozytywnie na kurs AUDUSD, ale i rynek surowców – te bowiem wyceniane są w USD. Mimo wszystko z modeli wykorzystywanych przez Westpac wynika, że sprawiedliwa wycena pary wynosi nieco ponad 0,7700Wygląda więc na to, że test 0,8000 można uznać za skończony – komentują dzisiejsze spadki analitycy banku. 

Kluczowym dla wyceny AUDUSD pozostaje ogólny sentyment rynkowy wobec dolara amerykańskiego. W tej kwestii pozostaje nam śledzić czwartkowe doniesienia z EBC, bowiem od tonu wypowiedzi Mario Draghiego zależeć będzie czy niedźwiedzi sentyment na dolarze utrzyma się w kolejnych tygodniach. Jeżeli tak by się stało, powtórny test 0,80 jest możliwy choć trudny do wykonania. Większość handlu utrzyma się w przedziale 0,78-0,79 – prognozuje Westpac.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here