Naga MarketsWestpac Banking Corporation, lub bardziej znany pod skróconą nazwą bank australijski  Westpac wypowiada się podczas dzisiejszej sesji na temat kursu dolara australijskiego (AUD) wobec kursu dolara amerykańskiego (USD). Według analityków banku z siedzibą w Sydney para AUDUSD w niedługim czasie powinna rozpocząć znaczną wyprzedaż, sięgającą nawet 180 pipsów licząc od niedawno utworzonego szczytu. Bank wskazuje, że ożywienie spowodowane naprawiającymi stosunkami pomiędzy USA a Chinami nie będzie trwało długo, a co za tym idzie – para ma szansę na spadek do niskich poziomów do końca roku.


Dzisiejsza analiza dolara australijskiego wydana w nocie banku Westpac Banking Corporation podaje, że analitycy są nastawieni sceptycznie co do dalszych ruchów pary AUDUSD. Zdaje się, że para powinna spadać – i to do bardzo niskich poziomów z początku tego miesiąca, kiedy para oscylowała wokół strefy 0.67000 USD. Jako jeden z głównych powodów spadków na parze, analitycy podają, że fala wykupowania i odrabiania strat na parze miała miejsce poprzez narastające nadzieje na zażegnanie konfliktu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami może już niedługo przeminąć.

Zobacz również: Poranny przegląd rynków: Kurs euro do dolara i DAX przed odczytami PMI i EBC

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD M30 24.10.2019
Kurs dolara australijskiego AUDUSD M30 24.10.2019

Analitycy w nocie podają, że celem do końca roku powinien być zdecydowanie poziom 0.67000 USD. “Ceny rudy żelaza toczą się na nierównomiernym popycie i odpornej podaży, podczas gdy my uważamy, że Stany Zjednoczone i Chiny nadal mają poważne przeszkody, które utrzymają taryfy celne” – podają w nocie.

Może Cię zainteresować: Poranny przegląd rynków: Brexit zostanie odłożony! Indeksy i kurs funta GBP w dół

Oznaczać to może tylko, że to, co chwilowo wspierało wykres we wzrostach teraz może ponownie obrócić się przeciwko parze. Bank podaje, że Bank Rezerwy Australii (RBA) utrzyma politykę monetarną na obecnym poziomie do końca roku, ponieważ w dalszym ciągu bank oczekuje wzrostu gospodarczego Australii. Wszystko, co para w tym momencie wykonuje powinno przygotowywane być pod zajmowanie pozycji short celem opisywanego poziomu 0.67000 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here