Naga MarketsAnalitycy Westpac rekomendują w tym tygodniu kupna funta szterlinga w związku ze zwiększającym się prawdopodobieństwem uzyskania porozumienia ws. Brexitu. Sugerują kupno waloru na wysokości 1,2855, z celem 1,3200 oraz poziomem SL na 1,2770.

Westpac zwraca uwagę na fakt, że Hiszpania ma zamiar zawetować obecną formę ugody ws. Brexitu, zależy jej bowiem na rozwiązaniu własnych problemów. Co więcej szczyt unijny zaplanowany na 25 listopada może nie dojść do skutku, co również okazałoby się dużym utrudnieniem w realizacji pozytywnego scenariusza. Uwaga rynków skupia się także na parlamencie UK. Jeżeli Torysi przepchną projekt porozumienia przez ławy sejmowe, GBP powinien reagować silnym umocnieniem, porównywalnym do obserwowanego w czwartek w związku z zaakceptowaniem przez obie strony szkicu treści ugody ws. Brexitu.

Wykres funta szterlinga z naniesionymi poziomami rekomendowanymi przez Westpac
Wykres funta szterlinga z naniesionymi poziomami rekomendowanymi przez Westpac

Poziom zabezpieczenia (SL) ustawiony jest relatywnie ciasno, na wsparciu testowanym już kilkukrotnie w tym miesiącu, poziom docelowy natomiast ostatni raz był realizowany w październiku. Westpac stawia więc zakład na to, że rozmowy związane z Brexitem przebiegną pozytywnie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here