Naga MarketsW trakcie czwartkowej sesji rynki czekają na decyzje ws. stóp trzech banków centralnych – EBC, CBRT oraz BoE. W przypadku tego ostatniego analitycy Westpac prognozują utrzymanie głównej stopy procentowej na niezmiennym poziomie 0,75% – zarówno dzisiaj, jak i podczas co najmniej kilku następnych posiedzeń.


W sierpniu Bank Anglii podniósł stopę procentową o 25 punktów bazowych do 0,75%. BoE utrzymał również bardzo skromną tendencję do zacieśniania kursu, powtarzając, że przyszłe wzrosty będą prawdopodobnie “w stopniowym tempie i w ograniczonym zakresie”. Jednak pomimo wzrostu stopy procentowej, dyskusja Rady Dyrektorów i komentarze prezesa Carneya w rzeczywistości nabrały łagodnego, gołębiego tonu” – informuje Westpac.

Z daniem analityków banku ograniczona inflacja, umiarkowany wzrost i Brexit rzucający cień na perspektywy gospodarcze uniemożliwią Carneyowi i BoE podejmowanie odważniejszych decyzji przez dłuższy czas: „Na wrześniowym spotkaniu nie oczekujemy żadnych zmian. Towarzyszące mu oświadczenie prawdopodobnie utrzyma sierpniową retorykę, poświęcając więcej uwagi niepewności co do perspektyw gospodarczych”

Taki obraz według Westpac nie zachęci inwestorów do krótkoterminowego inwestowania w funta, a dodając do tego długoterminowe presje Brexitowe, brytyjska waluta ma przed sobą raczej trudne czasy. Nie licząc kilkusesyjnego „wybryku” i dynamicznego zejścia poniżej poziomu 1,13, notowania od maja utrzymują się wewnątrz zakresu zwężającej konsolidacji.

Co do zmienności w obliczu decyzji dot. stóp procentowych Główna strefa oporu znajduje się na wysokości 1,3080, czyli tam gdzie przebiegają maksima wtorkowe i pierwszy opór Pivot Point. Strefę wsparcia pełni natomiast główny Pivot na 1,3031 wraz z 33 SMA, niżej natomiast przebiega okrągły poziom 1,30, który także powinien mieć znaczenie dla byków. Mocniejsze osłabienie funta „złapie” natomiast najprawdopodobniej dołek środowy pokrywający się z S1 Pivot Point:

GBP/USD H1

S1 i R1 wyznaczają box o zmienności stu punktów. W momencie gdy rynki wiedzą co zrobi BoE, a posiedzenie nie jest uzupełnione nowymi prognozami gospodarczymi, ani też konferencją prasową, cena nie powinna wybić poza zaznaczony powyżej zakres.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here