Naga MarketsDziś tj. 30 sierpnia analityk ds. badań rynku w Westpac, Sean Callow komentuje dalszy kurs pary walutowej AUD/USD i uzasadnia swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W jego ocenie para pozostaje pod silną presją sprzedających.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analityk Sean Callow zauważył, iż dolar australijski jest najsłabszą walutą w tym tygodniu, a każdy impuls wzrostowy na parze AUD/USD był szybko gaszony przez rynkowe niedźwiedzie. Co ciekawe trend spadkowy jest kontynuowany pomimo silnej presji ciążącej na dolarze amerykańskim.

finviz.com

W dzisiejszym raporcie napisał: “Bezsprzecznie globalny apetyt na ryzyko nie uległ poprawie, a do tego pojawiły się nowe, niepokojące informacje z Turcji, Argentyny i Południowej Afryki. Wyraźne wsparcie Chin dla juana w tym samym dniu, co gołębia wypowiedź Powella, powinna dostarczyć paliwa dla znacznych pozycji krótkich funduszy, o których informuje CME.”

Zobacz również: Turecka lira ponownie na deskach. Rabobank wskazuje możliwe rozwiązanie sytuacji

“Dolar australijski w dalszym ciągu obarczony jest wysokim ryzykiem politycznym podczas, gdy wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych stanowi kolejny powód do opóźnienia podwyżki stóp procentowych przez RBA. Konsensus rynkowy oczekuje PKB na poziomie 0,6%, czyli nieco słabiej niż w pierwszym kwartale. “

 Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

“Dzienna 50-okresowa średnia krocząca faworyzuje spadki na AUD/USD, a poziom 0.7200 może zostać osiągnięty w niedalekiej przyszłości. Z drugiej strony przebicie 0.7370 zniweluje presję sprzedających na tym instrumencie.” – dodał.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 30.08.2018
Następny artykułKomentarz giełdowy – Roszady giełdowe na koniec miesiąca
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here