Naga MarketsDziś tj. 24 sierpnia analityk ds. badań rynku w Westpac, Sean Callow komentuje dalszy kurs pary walutowej USD/JPY i uzasadnia swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W jego ocenie para wróci powyżej poziomu 112.00.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analityk Sean Callow zwraca uwagę, że para USD/JPY spadła we wtorek poniżej 110, co jest poziomem widzianym ostatnio pod koniec czerwca, by następnie gwałtownie odbić się od tego psychologicznego wsparcia. Para znajduje się także powyżej 100- (kolor zielony) i 200-dniowej (kolor czerwony) średniej kroczącej.

W dzisiejszym raporcie napisał:“Jen posiadał tylko krótkotrwałe epizody kupowania jako bezpiecznej przystani w szerokim trendzie wzrostowym, który obserwujemy od marca na USD/JPY. Krótkoterminowe podejście rynków prawdopodobnie skłania się ku założeniu, że Stany Zjednoczone i Chiny są na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia podczas listopadowych posiedzeń APEC i G20. “

 Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

“Te fakty powinny wspierać wzrosty na parze USD/JPY przez kilka najbliższych tygodni, z możliwą szansą na powrót do poziomu 112.00, podczas gdy Fed najprawdopodobniej ponownie podwyższy stopy we wrześniu. Jednak długi okres konsolidacji na indeksie dolara amerykańskiego (DXY) sugeruje w dalszym ciągu neutralne nastawienie dla USD/JPY.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRabobank ocenia jak Brexit wpłynie na dalszy kurs EUR/GBP
Następny artykułPrzegląd surowców „egzotycznych”
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here