TMS


Dziś tj. 19 lipca szef działu strategii na rynku FX w Westpac, Richard Franulovich komentuje siłę dolara kanadyjskiego, dalszy kurs pary walutowej USD/CAD i uzasadnia swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu.


Zdaniem Richard Franulovich para walutowa USD/CAD ma nikłe szanse na osiągnięcie poziomu powyżej 1.3500. Franulovich zauważa, iż pomimo dobrej kondycji kanadyjskiej gospodarki oraz zapowiedzi kolejnych podwyżek stóp procentowych przez BoC, indeks dolara kanadyjskiego pozostaje jednym ze słabszych w ostatnim miesiącu.

“Do tej pory w lipcu CAD radził sobie gorzej niż USD i EUR, a wyraźnie silniejszy był jedynie w stosunku do dwóch walut z grupy G10 – JPY i GBP. Jednak w przypadku funta i jena bardziej chodzi o ich niezależną słabość niż o całkowitą siłę CADa.” – napisał Richard Franulovich.

“Ostry spadek cen ropy (prawie 10% od ostatnich szczytów) może być czynnikiem osłabiającym kanadyjską walutę. Co prawda BoC raczej nie podsyci oczekiwań na jeszcze większą podwyżkę stóp niż obecne oczekiwania rynku (+ 40 pb do końca I kwartału 2019 r). USD/CAD będzie miał spory problem z przebiciem poziomu 1.3000, a patrząc od góry poziom 1.3500 wygląda bardzo drogo dla tej pary walutowej” – dodał.

Partnerem cyklu “Big Bank Report” jest broker STO. Wykorzystuj rekomendacje wraz z STO oraz otrzymuj raporty tygodniowe.

Na interwale D1 pozostajemy w pozytywnej strukturze wolumenowej.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – na dolara nie ma mocnych
Następny artykułNowe waluty na BitBay
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. Od 2016 roku członek projektu Domu Traderów. Od 2017 roku współtwórca strony www.m1coop.com. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here