Naga MarketsOd kilku miesięcy mówiono o rzekomej współpracy Ripple’a z Western Union. Dopiero w zeszłym tygodniu jednak plotki te znalazły swoje realne potwierdzenie. Western Union oficjalnie przyznał bowiem, że testuje transakcje za pomocą platformy Ripple.


CEO Western Union, Hikmet Ersek, powiedział agencji Bloomberg, że eksperymenty z Ripple są częścią szerszej eksploracji technologii blockchain: “Szukamy rozwiązań w zakresie optymalizacji rozliczeń i kapitału obrotowego, także w części regulacyjnej.”

Te artykuły również Cię zainteresują
Ripple wydał 14 lutego oświadczenie, w którym przyznał: “Przez jakiś czas testowaliśmy różne produkty w Western Union. Cieszymy się z naszej pracy na rzecz wdrożenia pilotażowego xRapid, który wykorzystuje XRP w przepływach płatności.”

Na swojej oficjalnej stronie internetowej Ripple wyjaśnia, że xRapid to rozwiązanie dla “dostawców usług płatniczych i innych instytucji finansowych, które chcą zminimalizować koszty płynności przy jednoczesnym zwiększeniu zadowolenia klientów.” XRapid sprzedaje tokeny XRP w walucie lokalnej, aby tanio i szybko zapewnić płynność w międzynarodowych transferach.

Ani Western Union, ani Ripple nie wspomnieli jednak o tym, czy testowany był RippleNet (który zwykle nie korzysta z tokenów XRP do międzynarodowych transferów). Nie jest również jasne, czy współpraca rozwinie się poza fazę testową.

Czy Ripple jest liderem w integracji instytucji finansowych?

Wysyłanie funduszy przez granice szybko i tanio jest jednym z najczęściej cytowanych przypadków użycia technologii blockchain, ale większość głównych banków i systemów płatniczych na świecie pozostaje nieco sceptycznie nastawiona do nowej technologii.

Mimo sceptycyzmu, Ripple rzekomo udało się dotrzeć do ponad stu instytucji finansowych. Jednak ta liczba jest często kwestionowana. Firma Ripple twierdzi, że nie może opublikować pełnej listy banków, z którymi jest rzekomo związana z powodu umów o poufności.

Niemniej jednak, istnieje wiele instytucji finansowych, które publicznie ogłaszały partnerstwa z Ripple- Amex, bank centralny Arabii Saudyjskiej, ZEA Exchange, Santander, RakBank, Cuallix i inni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEURUSD – formacja podwójnego szczytu?
Następny artykułUwaga – to tylko korekta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here