Naga MarketsPrezydent Wenezueli Nicolas Maduro nakazał bankom w jego kraju przyjęcie kryptowaluty Petro jako jednostki rozliczeniowej. Wszystkie banki mają teraz prezentować swoje dane w „suwerennych boliwarach” i Petro.


Maduro kontynuuje swoje próby wprowadzenia swojej waluty cyfrowej na rynek. Wcześniej przemysł naftowy zaczął wykorzystywać Petro do transakcji biznesowych. Teraz czas na banki?

Narodowa kryptowaluta

Blisko 2 tygodnie temu, w poniedziałek 20 sierpnia 2018 roku, Wenezuela stała się pierwszym krajem w historii, który zaakceptował kryptowalutę jako jednostkę monetarną. Zbiega się do z upadkiem boliwara. Petro ma być odporne na inflacje – tak przynajmniej twierdzi Maduro. Chce ostatecznie wyemitować 100 milionów tokenów Petro. System ma być oparty na blockchainie NEM. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, „państwo nie będzie w stanie wytworzyć nowej partii emisji Petro”.

Maduro chce, by Petro zdominowało wenezuelską gospodarkę. Pensje, emerytury i ceny towarów oraz usług mają być wyrażane w kryptowalucie. Jedna „moneta” ma kosztować 60$ lub 3600 „suwerennych boliwarów”.

Kryptowaluta budzi jednak wątpliwości. Brakuje szczegółów jego funkcjonowania. Zdaniem wielu obserwatorów rynku waluta ma służyć tylko omijaniu sankcji gospodarczych. Już samo jej wprowadzenie wywołało burzę polityczną w parlamencie.

Mimo tego, jak widać, Madura kontynuuje swój plan.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here