Naga MarketsLepszy rubel w garści…? Okazuje się, że niekoniecznie. Nicolas Manduro poinformował, że stworzona przez niego narodowa kryptowaluta Wenezueli, Petro będzie w pełni wymienialna na piętnaście walut fiat. Do grupy w której skład, zdaniem prezydenta wchodzą najważniejsze waluty światowej gospodarki zaliczany jest również rosyjski rubel… 


O Petro, a także zaskakującym zainteresowaniem jakim cieszy się zabezpieczona dobrami naturalnymi Wenezueli kryptowaluta już pisaliśmy. Stworzone w celu obejścia amerykańskich sankcji Petro w przedsprzedaży zgromadziło ponad $735 milionów czym wprawiło w osłupienie analityków, którzy przed fazą pre-sale nie wypowiadali się najlepiej o pomyśle wenezuelskiego prezydenta.

Za sprawą Manduro, Wenezuela stała się pierwszym na świecie państwem z własną kryptowalutą jako oficjalnym środkiem płatności. Rząd zamierza również stworzyć cztery strefy ekonomiczne, w których będzie można używać petro jako zamiennika dla gotówki.

Zarówno PDSVA [największy producent energii w Wenezueli – dop. red.] jak i pozostałe krajowe przedsiębiorstwa zajmujące się eksportem mają od dziś możliwość przyjmowania zapłaty w formie petro – ogłosił w państwowej telewizji prezydent Manduro.

Sprawdź też: Trump zakazuje używania Petro: “Oszustwo wspierające dyktatora”

Rozpoczęta 20 lutego przedsprzedaż Petro zakończyła się sukcesem co powoduje, że Wenezuela sięga po więcej. Od 23 marca każda osoba fizyczna lub prawna chcąca zakupić petro jest w stanie to zrobić za pomocą chińskiego juana, tureckiej liry, rubla lub euro. Oficjalna sprzedaż wenezuelskiej kryptowaluty kończy się 7 kwietnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here