Naga MarketsWenezuelski minister ds. mieszkalnictwa, Ildemaro Villarroel, niedawno ujawnił, że rząd tego kraju planuje sfinansowanie budowy rezydencji przy użyciu kryptowaluty Petro, której wartość wspierana jest przez bogate zasoby ropy pogrążonego w kryzysie państwa.


Według lokalnego dziennika Telesur, villas będą finansowane w ramach projektu mieszkaniowego “la Gran Misión Vivienda Venezuela (GMVV)”, który według źródeł ma na celu zapewnienie “bezdomnym rodzinom przyzwoitego i dostępnego rozwiązania mieszkaniowego, z wykorzystaniem informacji dostarczonych przez społeczność zainteresowaną rozwiązaniem problemu deficytu mieszkaniowego w rodzinie”. Projekt na języku polski można przetłumaczyć jako „wielka misja mieszkaniowa dla Wenezueli”

Jak twierdzi Villarroel, 33 lokalne przedsiębiorstwa przechodzą już proces walidacji technicznej, finansowej i logistycznej w celu realizacji projektów budowlanych: “Wspólnie z urzędnikami dokonaliśmy przeglądu planów, które rozpoczynamy w drugim kwartale, w tym drugim kwartale GMVV będzie miało zastrzyk środków finansowych dzięki emisji kryptowaluty Petro”

Według lokalnych źródeł, wenezuelski lider Nicolas Maduro zatwierdził użycie 75 miliardów boliwarów (o wartości około $750 tys.) i 909 tys. monet Petro do budowy nowych budynków mieszkalnych. Urzędnik wenezuelski dodał, że cyfrowa waluta zabezpieczona ropą naftową oferuje korzyści, które “stanowią tarczę ochronną dla budownictwa mieszkaniowego”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Szerokie zastosowanie „nowej waluty”

Kryptowaluta Petro to odpowiedź prezydenta Maduro na kryzys finansowy i gospodarczy, w którym znalazła się sterowana centralnie gospodarka, borykająca się między innymi z amerykańskimi sankcjami. Chcąc uwolnić się od dolara, rządzący zdecydował się zrealizować kontrowersyjny projekt emisji krajowej kryptowaluty opartej o bogate zasoby czarne złota, które posiada kraj. W momencie przedsprzedaży komunistyczny rząd miał pozyskać $735 mln z emisji własnego tokenu, informacje wenezuelskiej administracji nie zostały jednak potwierdzone przez zewnętrznych obserwatorów.

Pozyskane do tej pory środki wykorzystywane są na szereg różnych sposobów, przede wszystkim w zakresie handlu ropom oraz finansowania projektów krajowych, na które do tej pory brakowało pieniędzy – infrastruktury, dróg oraz edukacji. Eksperci są jednak zdania, że Petro zaprzecza filozofii kryptowalutowej. Token został stworzonby bowiem tylko dlatego, aby obejść zagraniczne sankcje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here