Naga MarketsWenezuela ogłosiła 90-dniowy okres testów swojej zdecentralizowanej giełdy obsługującej „alternatywne aktywa cyfrowe” i waluty fiducjarne.

  • Wenezuela testuje swoją zdecentralizowaną giełdę.
  • Twierdzi, że jest pionierem na tym polu.
  • Platforma jest ponoć oparta na Ethereum.

Wenezuela z własną giełdą kryptowalut

Wenezuelskie National Securities Superintendency wydało zgodę na 90-dniowy pilotaż „zdecentralizowanej giełdy” kryptowalut w kraju.

Giełda jest znana jako BDVE, a jej strona internetowa sugeruje, że platforma stanowi „pierwszą zdecentralizowaną giełdę na świecie”. Podkreśla, że ​​użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do giełdy „z dowolnego miejsca na świecie” i „bez ograniczeń”. Przedmiotem obrotu na BDVE będą zarówno waluty fiducjarne, jak i „alternatywne aktywa cyfrowe”.

„[BDVE] reprezentuje nowy i innowacyjny segment rynku akcji, który przy wykorzystaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych zapewnia inwestorowi bezpieczeństwo i kontrolę nad swoimi aktywami finansowymi”

– dodano.

Lokalny organ nadzorujący papiery wartościowe ustali, czy giełda otrzyma licencję na kontynuowanie handlu po zakończeniu 90-dniowego okresu próbnego.

Ethereum w Wenezueli?

W instrukcji obsługi platformy stwierdza się, że papiery wartościowe będące przedmiotem obrotu na platformie będą zawierały tokeny ERC-223 lub ERC-721. Chociaż dokument nie zawiera słowa “Ethereum”, użycie popularnych standardów tokenów Ethereum (ETH) sugeruje, że platforma może być zbudowana właśnie na bazie tej technologii.

Co zaskakujące, instrukcja nie wspomina o tym, czy giełda będzie wykorzystywała krajową e-walutę Petro.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił tego samego dnia nową „ustawę antysankcyjną” mającą na celu złagodzenie skutków sankcji gospodarczych nałożonych przez Stany Zjednoczone.

W ustawie, która jest obecnie analizowana przez Narodowe Zgromadzenie Konstytucyjne Wenezueli, stwierdzono, że zarówno prywatne, jak i wspierane przez państwo aktywa kryptograficzne mogą być wykorzystywane do prowadzenia handlu poza zasięgiem sankcji USA.

Warto dodać, że kraj jest pierwszym, który wyemitował państwową walutę cyfrową – Petro. Niestety projekt budzi kontrowersje. Miał mieć pokrycie w ropie naftowej Wenezueli, co ponoć jest kłamstwem.

Wenezuela jest jednak otwarta na kryptowaluty, bowiem chce je wykorzystać do walki z sankcjami ze strony USA.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here