Naga MarketsWenezuela szuka górników do narodowej kryptowaluty kraju – Petro. Tamtejszy Rząd otworzył rejestr, w którym zarejestrować może się każdy, kto chce uzyskać dostęp do nowej waluty. Według prezydenta Wenezueli, Nicolása Maduro, do tej pory zarejestrowało się tam już 860 811 młodych osób.


O planach Prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro dot. utworzenia własnej, narodowej kryptowaluty Petro informowaliśmy już na początku grudnia. Waluta ta miałaby walczyć ze skutkami sankcji nałożonych na ten kraj przez Stany Zjednoczone.

Przypomnijmy, że boliwar wenezuelski stracił na wartości w ciągu roku niebotyczne 95% w stosunku do dolara amerykańskiego. Utworzenie narodowej kryptowaluty miałoby przynieść rozwiązanie i podnieść kraj z kolan twierdzi Maduro.

„Wenezuela stworzy Petro aby przezwyciężyć blokadę finansową i znaleźć nowe formy finansowania rozwoju gospodarczego i społecznego kraju” – powiedział wówczas w przemówieniu prezydent.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Poszukiwani wenezuelscy górnicy

Wenezuela otworzyła Rejestr Górników Kryptowalutowych. Zarejestrować się tam może każdy, kto posiada obywatelstwo Wenezueli. Osoby chcące zostać górnikami nowej kryptowaluty muszą dokonać rejestracji do 21 stycznia.

Rejestracja “to podstawowy wymóg, aby osoby fizyczne i prawne miały dostęp do Petro” – donosi El Impulso. Ponadto minister komunikacji i informacji, Jorge Rodriguez wskazał, że zarejestrowani będą mieć również dostęp do innych walut cyfrowych, które będą autoryzowane przez rząd.

W oparciu o najnowsze dane Ministerstwa Ropy Naftowej “Podstawą do obliczenia wartości Petro będzie cena baryłki ropy, która obecnie wynosi średnio 57 dolarów”. To ropa ma być bowiem zabezpieczeniem nowej waluty. Niedawno Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro przeznaczył 5,3 miliarda baryłek ropy naftowej o wartości 267 miliardów dolarów na wsparcie tego projektu.

860 000+ zalogowanych górników

Do tej pory w projekcie zarejestrowało się już ponad 860 tys. osób. “Nazwiemy ich specjalnym zespołem kryptowalutowym … Będą zakładać farmy kryptowalut we wszystkich stanach i gminach kraju” – stwierdził Nicolas Maduro

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFrank najtańszy od trzech lat. Czy jeszcze spadnie?
Następny artykułTRON (TRX) – opis kryptowaluty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here