Naga MarketsNiemal każdy kojarzy petrodolary, które płyną szerokim strumieniem w kierunku Bliskiego Wschodu. Czy Petrocoin zdobędzie taką samą sławę i rozwiąże problemy Wenezueli? 


Zleciłem emisję 100 milionów petro, które powiązane będą z bogactwem naturalnym Wenezueli (…) każde petro będzie warte baryłkę wenezuelskiej ropy – ogłosił w krajowych mediach prezydent Wenezueli Nicolas Maduro. Zeszłomiesięczny pomysł twardo trzymającego się przy władzy Maduro już spotkał się z sprzeciwem polityków opozycji. To nierealny pomysł, skazany na porażkę – komentują sprawę w zagranicznych mediach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sposób na problemy

Sytuacja w Wenezueli daleka jest od idealnej. Krajem wstrząsają astronomiczna inflacja i społeczne rozruchy. Dodatkowo, amerykańskie sankcje ograniczyły dostęp wenezuelskiego rządu do kapitału zagranicznego. W opinii prezydenta kraju rozwiązaniem mają być kryptowaluty.

Jeszcze pod koniec 2017 roku, administracja wenezuelskiego rządu podawała, że w celu wsparcia najnowszego projektu, przeznaczy 5 miliardów baryłek ropy. Najnowsze wypowiedzi sugerują jednak, że pula ta została nieco uszczuplona.

To technologia XXI wieku – stwierdził Maduro prognozując, że nowy token wesprze oficjalną krajową walutę. Petro ma być oparte o zasoby naturalne kraju – gaz ziemny, złoto, kamienie szlachetne i przede wszystkim ropę naftową. Przy średniej cenie w ostatnim tygodniu sięgającej $59,07 Wenezuela na kreacji Petrocoina zyska nieco ponad 5,9 mld USD. Czy te środki będą w stanie zaradzić problemom kraju? Z całą pewnością byłyby pomocne w ich rozwiązaniu – pod warunkiem, że znajdą się nabywcy na nową kryptowalutę Wenezueli.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wenezuela szuka górników do kopania własnej kryptowaluty

W celu wydobycia nowej kryptowaluty, Wenezuela otworzyła Rejestr Górników Kryptowalutowych. Zarejestrować się tam może każdy, kto posiada obywatelstwo Wenezueli. Osoby chcące zostać górnikami nowej kryptowaluty muszą dokonać rejestracji do 21 stycznia.

Rejestracja “to podstawowy wymóg, aby osoby fizyczne i prawne miały dostęp do Petro” – donosi El Impulso. Ponadto minister komunikacji i informacji, Jorge Rodriguez wskazał, że zarejestrowani będą mieć również dostęp do innych walut cyfrowych, które będą autoryzowane przez rząd. Do tej pory w projekcie zarejestrowało się już ponad 860 tys. osób.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here