Naga MarketsPrezydent Wenezueli, MaduroWenezuela ma problem. Wielka Brytania odmówiła krajowi dostępu do jego zasobów złota. Czy oznacza to szansę dla BTC w tym kraju?

  • Wielka Brytania nie chce dać dostępu Wenezueli do zasobów złota kraju.
  • Czy więc Wenezuela zacznie gromadzić BTC?

Wenezuela bez złota

– Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii orzekł przeciwko rządowi Wenezueli w legalnej walce o dostęp do 1 miliarda dolarów (820 milionów funtów) w złocie, które jest w przechowaniu  Banku Anglii – zauważa BBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Media zauważają też, że jeśli reżim Maduro posiadałby BTC, które nie podlega scentralizowanej kontroli, nadal miały dostęp do swoich funduszy.

Wszystko to, co ma miejsce, jest częścią kampanii przeciwko Wenezueli. USA wspierają opozycję w kraju i chcą, by prezydent Maduro odszedł ze stanowiska. W styczniu 2019 r. polityk Juan Guaido ogłosił się tam nawet nowym prezydentem. Tyle że nikt go nie posłuchał i obecne władze rządzą nadal…

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Złoto i jego wady

– Złoto jest zatrzymywane przez Bank of England (BoE) po sankcjach brytyjskich i amerykańskich wobec rządu Maduro – kontynuuje BBC.

Przechowywanie dużych ilości złota wymaga posiadania specjalnych obiektów w bezpiecznych lokalizacjach. Dlatego często kraje nie trzymają zasobów w swoich skarbcach, ale korzystają z tych, które posiadają takie państwa jak Wielka Brytania czy Szwajcaria.

W takiej sytuacji, w jakiej jest Wenezuela, pojawił się jednak problem. Władze chcą odzyskać swoje zasoby, ale w wyniku sankcji nie mogą. Dlatego może być to nauką dla różnych reżimów, które mają na pieńku z USA, by dywersyfikować zasoby: stawiać nie tylko na kruszce, ale też na kryptowaluty.

W Wenezueli działa też Petro – cyfrowa waluta, którą wyemitował rząd Nicolasa Maduro. Tym samym kraj ten stał się pierwszym na globie, który stworzył swoją cyfrową walutę.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Miało być… Zwykła bandycka kradzież jak to kraje zachodu bez honoru mają w zwyczaju… Historia wiele razy pokazywała iż krajem zachodu trzeba w ograniczonym stopniu ufać

  2. Zwykła bandycka kradzież jak to kraje zachodu bez honoru i bez własnego kręgosłupa moralnego to samiec dominujący

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here