Naga Marketsflaga WenezueliParlament kontrolowany przez opozycję w Wenezueli rozważa reformy krajowego prawa naftowego, które otworzyłyby sektor na prywatne inwestycje. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych.


Nicolas Maduro nie uzna nowej reformy?

Propozycja pozwoliłaby firmom prywatnym na posiadanie większościowych udziałów we wspólnych przedsięwzięciach wydobywczych z państwową spółką naftową PDVSA, z możliwością bezpośredniego eksportu ropy naftowej.

Nawet jeśli wniosek zostanie zatwierdzony przez kongres, nie będzie miał natychmiastowego wpływu, biorąc pod uwagę, że prezydent Nicolas Maduro uważa jego orzeczenia za nieważne i utworzył równoległy organ ustawodawczy przyjazny dla rządu a także zachowuje kontrolę nad większością państwa, w tym nad PDVSA. Niemniej jednak pozwala rzucić okiem na to, jaką politykę kierowałby lider opozycji Juan Guaido, aby zwabić zagraniczne firmy i podnieść flagową produkcję ropy w Wenezueli, gdyby udało mu się oderwać Maduro od władzy – zauważa Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here