Naga MarketsPomimo tego, że ambitne plany prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro uzdrowienia nękanej przez hiperinflację i sankcje międzynarodowe gospodarki za pomocą narodowej kryptowaluty Petro nie przyniosły zakładanych rezultatów, bank centralny Wenezueli rozważa przechowywania rezerw walutowych w kryptowalutach.


Bank centralny Wenezueli rozważa Bitcoina i Ethereum jako waluty rezerwowe

Brane są pod uwagę konkretnie dwie kryptowaluty – Bitcoin i Ethereum. Miałyby być one wykorzystane do ominięcia międzynarodowych sankcji oraz spłaty długów państwowej spółki naftowej Petróleos de Venezuela. Jak podaje agencja Bloomberg, obecnie bank przeprowadza wewnętrzne testy mające na celu ustalenie, czy w ramach krajowych rezerw walutowych mogą znajdować się kryptowaluty.

Okazuje się, że wspomniana wyżej Petróleos de Venezuela posiada w swoich rezerwach zarówno Bitcoina, jak i Ethereum, jednak nie wiadomo w jaki sposób weszła w ich posiadanie ani jakie są to kwoty. Wiadomo natomiast, że spółka ta stała się inspiracją dla banku centralnego, jeśli chodzi o możliwość poszerzenia własnych rezerw o kryptowaluty.

Rezerwy Wenezueli w walutach obcych spadły w bieżącym roku do najniższego od 30 lat poziomu i szacuje się, że wynoszą obecnie 7,9 mld USD, podczas gdy w roku 2014 kształtowały się one na poziomie 24 mld USD.

Tymczasem Petróleos de Venezuela planuje przetransferować posiadane przez siebie kryptowaluty do banku centralnego po to, by zapłacić swoim dostawcom za pomocą Bitcoina i Ethereum. Teoretycznie pozwoliłoby to ominąć Wenezueli międzynarodowe sankcje, jednak trudno byłoby znaleźć chętnych do przyjmowania płatności w kryptowalutach. Istnieje potencjalnie możliwość wymiany kryptowalut na waluty tradycyjne za pomocą giełd, jednak wymagałoby to przejścia przez skomplikowane procedury KYC i AML.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here