Naga MarketsOd 4 lutego 2019 roku w Wenezueli zaczęły obowiązywać ramy prawne regulujące rynek kryptowalut. Określają one m.in. zasady zakupu, sprzedaży, użytkowania, dystrybucji i wymiany kryptowalut oraz powiązanych z nimi aktywów. Jak wykazują najnowsze statystyki doprowadziło to do rekordowej ilości transakcji i wolumenu z użyciem najpopularniejszej kryptowaluty na kilku lokalnych giełdach.


Bitcoin lepszy niż boliwar?

Mowa tu o platformach typu peer-to-peer tj. Localbitcoins i Paxful. Na tej pierwszej odnotowano obrót równy 2485 BTC w tygodniu kończącym się 9 lutego (dla porównania tydzień wcześniej było to 2004 BTC). Z kolei na platformie Paxful wolumen wzrósł aż o 74,66 proc. w 2018 r. w porównaniu z rokiem poprzednim. Ponadto liczba transakcji wzrosła o 118 proc. w tym samym okresie czasu, średnio 61 534 transakcji miesięcznie.

Paxful ma ponad 40 tys. użytkowników w Ameryce Łacińskiej, z czego prawie 9 tys. w Wenezueli. Obecnie jest 1123 aktywnych użytkowników, większość z nich zamieszkuje stolicę Caracas. Ponadto Wenezuela zapewnia obecnie największy ruch na stronie internetowej Paxful na poziomie 36,99 procent.

Z kolei indyjska giełda wirtualnych walut Instashift działająca na terenie Wenezueli poinformowała, iż zauważyła duży popyt na BTC w Wenezueli na początku 2019 roku.

Ludzie wiedzą o kryptowalutach i są bardzo świadomi rozwoju wydarzeń w przestrzeni krypto. Ponadto Wenezuelczycy są bardzo uprzejmi i otwarci na nowe pomysły i możliwości, które dostarcza nowa technologia. Duże sklepy w Wenezueli zaczynają również akceptować Bitcoiny – powiedział pracownik ds. marketingu w Instashift.

Jak zauważa ekonomista Peter Tchir, dyrektor ds. strategii makroekonomicznych w Academy Securities, reżim polityczny w Wenezueli wyprzedając duże ilości BTC może przynajmniej częściowo przyczyniać się do utrzymywania cen na niskich poziomach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here