Naga MarketsPrezydent Wenezueli, Maduro
Maduro i Petro mają uratować Wenezuelę

Jak wynika z raportu wenezuelskiego magazynu internetowego Caracasw Chronicles, lokalny rząd zaczął przejmować boliwary wypłacane najstarszym mieszkańcom kraju oraz emerytom i zamieniać je na krajową kryptowalutę petro, która miała być odpowiedzią na bolączki pogrążonego w kryzysie komunistycznego państwa.


Petro zamiast boliwarów, które… znowu wymienisz na petro

Dotychczas emeryt otrzymywał swoje świadczenia w boliwarach, transferował środki na rachunek bankowy i wypłacał w lokalnym oddziale swojego banku. W celu ściągnięcia pieniędzy z rynku oraz zwiększenia popularności kryptowalutowego petro, rządzący rzekomo zaczęli przeliczać wartość emerytur i wypłacać je w cyfrowym aktywie, którego wartość gwarantować mają bogate złoża ropy znajdujące się w Wenezueli.

Co ciekawe, konwersja ta miała mieć miejsce po tym, jak rząd po raz pierwszy wysłał wpłaty rezydentom co oznacza, że emeryci otrzymali swoje emerytury, te następnie zostały wycofane z tak zwanych „portfeli internetowych”, a następnie zastąpione petro. Chcąc uzyskać dostęp do portfela kryptowalutowego emeryci muszą podpiąć go do internetowego portalu ze świadczeniami socjalnymi, należy jednak zauważyć, że lokalna kryptowaluta nadal nie znajduje zastosowania w codziennych płatnościach. Można jednak ją wymienić… ponownie na boliwary.

Caracas Chronicle zauważa, że nawet w stosunku do rozchwianego i szarganego inflacją boliwara kurs petro jest mocno niestabilny i w przeciągu kilku tygodni może wahać się od 9 tysięcy do nawet 15 tysięcy boliwarów.

$5 miliardów, których nikt nie widział i realizacja zapowiedzi prezydenta Maduro

Połączenie systemu emerytalnego z kryptowalutą petro zostało pierwszy raz zapowiedziane przez Nicolasa Maduro piastującego urząd prezydenta Wenezueli już w sierpniu podczas wywiadu telewizyjnego.

W momencie gdy administracja prezydenta twierdzi, że udało jej się pozyskać $5 miliardów ze sprzedaży petro, to nie wiadomo w co zostały zainwestowane środki i jaka ilość rzeczywiście została zgromadzona.

Chociaż petro nie znajduje na razie żadnego praktycznego przełożenia na codzienne życie, to płatności w kryptowalucie są już wymagane w biurach paszportowych, a wkrótce mają objąć również krajowy system wynagrodzeń pracowniczych. Wenezuela planuje również sprzedawać swoją ropę za petro, chcąc ograniczyć znaczenie dolara na rynkach paliwowych.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here