Naga Marketsflaga WenezueliGrupa wenezuelskich obywateli złożyła w sądzie federalnym na Florydzie pozew dot. kryptowalutowej piramidy, rzekomo podpartej diamentami.

Wenezuelczycy oskarżają Eagle Financial Diamond Group Inc. i przedsięwzięcie kryptowalutowe Argyle Coin o zbudowanie piramidy finansowej.

Piramidy w Wenezueli

Siedmiu Wenezuelczyków przyznało, że są inwestorami-amatorami i zostali wprowadzeni w błąd przez Harolda Seigela, jego syna Jonathana Seigela i Jose’a Angela Amana. Inwestorzy twierdzą, że nigdy nie otrzymali żadnej dokumentacji wskazującej, gdzie faktycznie trafiły ich pieniądze, ani nie mogli uzyskać dostępu do swoich cyfrowych portfeli, w których ponoć umieszczono tokeny Argyle Coin.

Oskarżeni mieli podobno prowadzić dwie firmy związane z diamentami – Natural Diamonds i Eagle Financial – oraz wspomniane Argyle Coins. Zebrane fundusze zamiast wydać na inwestycje, zostały rzekomo wykorzystane do spłaty wcześniejszych inwestorów.

„Powodowie wnoszą ten pozew, aby odzyskać nie tylko swoje początkowe pieniądze inwestycyjne, ale także należne odsetki od zainwestowanych środków, zgodnie z ich umowami, oraz należne im honoraria adwokackie i koszty poniesione w związku z tym działaniem”

– czytamy w pozwie.

Cywilne postępowanie egzekucyjne w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), które zostało rozpoczęte w maju, dot. Seigelsa i Amana. Obaj są oskarżeni o oszukiwanie inwestorów fałszywymi zapewnieniami o ambitnych krótkoterminowych zyskach w ramach programu Ponzi, który rzekomo datowano na 2014 r.

„[Eagle Financial] i jego zleceniodawcy zawyżyli swoje doświadczenie w branży diamentów i biżuterii, aby zwabić inwestorów zaufaniem [do Eagle Financial]”

-czytamy w skardze SEC.

Prawnik przemawiający w imieniu Seigelsa w tamtym czasie powiedział, że zaprzecza jakimkolwiek wykroczeniom lub udziałowi w rzekomym systemie Ponzi.

SEC a kryptowaluty

Spośród 90 spraw dot. kryptowalut, prowadzonych przez SEC, regulatorzy wyśledzili jedynie 36 milionów dolarów dla inwestorów. Dochodzenia mają na celu powstrzymanie nielegalnych wstępnych ofert monet (ICO), systemów Ponziego oraz oszustw typu „pump and dump”.

Podobny problem widać w Polsce. Śledztwo w sprawie DasCoin trwa, ale nadal nie zostało zakończone. Nie wyjaśniono także sprawy upadku giełdy kryptowalut Bitcurex sprzed paru lat.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here