Naga Marketsflaga WenezueliW środowym wydaniu programu Surowcowe.info gościem Bogusza Kasowskiego był Michał Stajniak, analityk surowcowy XTB. W programie poruszono temat Wenezuelskiego złota i ropy. Rezerwy złota utrzymywane przez bank centralny Wenezueli spadły o $1 miliard w pierwszej połowie 2019 r. Z kolei eksport ropy z Wenezueli spadł w sierpniu do 770 tysięcy baryłek dziennie (-22,4% m-c/m-c). Co więcej omówiono również najważniejsze wydarzenia rynkowe i przenalizowano sytuację na wykresach. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia dzisiejszego materiału.


Kto kupuje Wenezuelskie złoto?

Wenezuela posiada obecnie $ 4,62 mld w złocie. Jest to najniższa ilość rezerw złota Wenezueli od 75 lat. Szacuje się, że Bank Centralny Wenezueli ma około 102,4 ton złota, co oznacza sprzedaż 26,36 ton złota w pierwszej połowie 2019 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadek eksportu ropy jest najprawdopodobniej skutkiem sankcji amerykańskich i ostrzeżenia USA, że firmy kupujące od wenezuelskiej PDVSA mogą zostać dotknięte sankcjami, co spowodowało anulowanie sierpniowych dostaw ropy do chińskiego odbiorcy CNPC – zauważył prowadzący.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here