Naga Marketsflaga WenezueliWenezuela: krajowy urzędnik ds. kryptowalutowych płatności Joselit Ramírez ogłosił, że platforma przekazów kryptograficznych Patria Remesa działa i można już z niej korzystać.

Poinformowano o tym dokładnie 27 sierpnia. Według doniesień, Ramírez powiedział, że Patria Remesa jest gotowa do użycia w audycji radiowej na falach Radio Nacional de Venezuela. Ponadto urzędnik podkreślił swoje zaufanie w stosunku do bezpieczeństwa platformy, a także do sposobu, w jaki wenezuelska cyfrowa waluta Petro (PTR) jest rzekomo zabezpieczona się przed deprecjacją gospodarczą.

Wenezuela a Petro

W odniesieniu do samego Petro Ramírez wyjaśnił:

„Petro było projektem zaprojektowanym przez prezydenta Republiki Nicolása Maduro, aby przeciwdziałać atakom imperializmu i leczyć rany wojny [handlowej]”.

Prezydent Maduro faktycznie jest uważany za ojca Petro. Cyfrowa waluta miała w założeniu pomagać w unikaniu sankcji gospodarczych nałożonych na Wenezuelę przez Stany Zjednoczone i inne kraje. Maduro powiedział wtedy, że Petro będzie wspierane przez różne aktywa kraju, w tym bogactwa naturalne: ropę naftową, benzynę, złoto i diamenty.

Jednak mimo tego Petro od samego początku było atakowane z paru stron. Deputowany parlamentu Jorge Millana powiedział nawet, że ​​token jest faktycznie oszustwem i nie posiada zabezpieczenia w postaci ropy, jak sugerował Maduro. Kolejny cios zadał projektowi prezydent USA Donald Trump, który oficjalnie zakazał kupowania Petro i dokonywania transakcji przy użyciu tokenu.

Biorąc pod uwagę działania rządu Wenezueli i tego, że z Petro budzi tak spore kontrowersje, portal kryptowalutowy Cointelegraph radzi teraz swoim czytelnikom, aby podeszli do oświadczenia Ramíreza z sceptycyzmem.

USA uderzają w Petro

Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin, który ostatnio zaatakował publicznie Bitcoina (BTC) i inne kryptowaluty, przedstawił też następujące uwagi na spotkaniu G-20 w Buenos Aires:

„Prezydent Maduro zdziesiątkował wenezuelską gospodarkę i wywołał kryzys humanitarny. Zamiast korygować kurs, aby uniknąć dalszej katastrofy, reżim Maduro próbuje obejść sankcje za pośrednictwem cyfrowej waluty Petro – sztuczka, którą demokratycznie wybrane Zgromadzenie Narodowe Wenezueli potępiło, a Ministerstwo Skarbu ostrzegło osoby amerykańskie, aby tego unikały ”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here