Naga MarketsMaduroChoć od oświadczenia Wenezuelskiego Departamentu Gospodarki w którym oznajmiono, iż Petro jest już dostępne do sprzedaży, zarówno za kryptowaluty, jak i tradycyjną gotówkę minęło prawie półtora miesiąca, to innowacyjna technologia nie rozwiązała problemów gospodarki Wenezueli. Kraj pozostaje pogrążony w głębokim kryzysie gospodarczym z szalejącą hiperinflacją. Jednak socjalistyczny prezydent kraju, Nicolas Maduro, wydaje się mieć nowe rozwiązanie na rosnące problemy i zamierza od nowego roku sprzedawać wenezuelską ropę naftową tylko za pomocą kryptowaluty Petro.


Petro skutecznie wesprze wenezuelską gospodarkę?

Prezydent Maduro ujawnił, że ma zamiar wprowadzić w życie narodową kryptowalutę Petro (PTR) do sprzedaży ropy naftowej od marca 2019 r. Ogłoszenie to zostało emitowane w telewizji państwowej po spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Moskwie w zeszłym tygodniu.

petroWedług raportu lokalnej sieci informacyjnej TeleSUR, celem tej inicjatywy jest rozwój gospodarki Wenezueli i zmniejszenie zależności od dolara amerykańskiego. Wśród założeń Maduro jest sześcioletni plan finansowy, który ma wykorzystać Petro do zrekompensowania wpływu sankcji handlowych wprowadzonych przez USA.

– Na 2019 r. mamy już harmonogram sprzedaży ropy w petrosach i w ten sposób uwolnimy się od waluty, której używa elita Waszyngtonu. Konieczne jest promowanie zrównoważonego, sprawiedliwego i zróżnicowanego systemu walutowego, w którym dolar jest walutą wymiany, ale nie jest wykorzystywany do celów politycznych – powiedział Maduro.

Prezydent dodał, że Rosja już handluje ropą naftową i innymi produktami rozliczając się w chińskim juanie, a Wenezuela pójdzie za jej przykładem, stopniowo przenosząc się do sprzedaży całej swojej produkcji ropy w Petro.

W zeszłym miesiącu prezes PDVSA, Manuel Quevedo, który zajmuje również stanowisko Ministra ds. Ropy i Górnictwa w Wenezueli napisał:

“Będziemy prezentować Petro OPEC w 2019 roku jako główną cyfrową walutę popartą ropą naftową.”

Zobacz również:  Petro zamienisz na dowolną kryptowalutę?

Podczas gdy wenezuelski rząd jest zdeterminowany, aby zintegrować Petro z narodową gospodarką, a nawet nadać mu status międzynarodowy, to wejście do kryptowalutowej przestrzeni spotkało się dotychczas z ogromną krytyką. Wenezuelska opozycja nazwała cały proceder „zaciąganiem nielegalnych pożyczek” wykorzystując krajową ropę naftową i kryptowalutę Petro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Tytuł sugeruje coś innego niż treść. Za PTR Wenezuela będzie sprzedawała ropę naftową po za kraj. Na stacjach paliwo nadal będą kupowali za bolivary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here