Naga MarketsNicolas MaduroWenezuelski polityk oraz prezydent nieuznany w tej roli przez Stany Zjednoczone, większą część Ameryki Łacińskiej oraz kilkanaście państw  Europy Nicolas Maduro podkreślił, iż kraj, na którego czele stoi od kilku lat posługuje się kryptowalutami w swoich operacjach handlowych i gospodarczych. Przypominając o tym, nadał on Wenezueli status pioniera w adopcji wirtualnych walut.

Wenezuela pionierem w adopcji kryptowalut?

To nie Salwador, a Wenezuela, jako pierwsza włączyła bitcoina oraz inne wirtualne waluty w operacje handlowe i gospodarcze, zaznaczył Nicolas Maduro. Polityk ten zszedł na temat kryptowalut w trakcie wywiadu udzielonego w ubiegłym tygodniu dla Bloomberga.Wenezuelski prezydent, który nie uzyskał poparcia ze strony Stanów Zjednoczonych i wielu innych państw, przypomniał, że mieszkańcy kraju przez niego reprezentowanego od kilku lat posługują się kryptowalutami.

Nicolas Maduro przedstawił Wenezuelę, jako pioniera, jeżeli chodzi o włączenie tej klasy aktywów do powszechnego użytku. Wspomniał przy tym o cyfrowym Petro (PTR), które zostało stworzone w 2017 roku oraz infrastrukturze pozwalającej na prowadzenie za jego pomocą handlu. Zapytany o to, dlaczego kraj ten nie obrał ścieżki takiej, jak Salwador, odparł, że jest to zbędne, ponieważ Wenezuelczycy od dawna mogą korzystać z różnych walut i kryptowalut. 

PTR nie cieszy się dużą popularnością

Mimo pozytywnych zapewnień ze strony Nicolasa Maduro, cyfrowe Petro nie jest tak często używane przez mieszkańców Wenezueli, jak inne kryptowaluty. Okazuje się, że Wenezuelczycy nie uważają PTR za dobry środek wymiany wartości.

Z doniesień ze strony Reuters wynika z kolei, iż wirtualne waluty takie, jak bitcoin (BTC), czy dash (DASH) są w tym kraju akceptowane przez sieci fast foodów, chociażby Pizza Hut, czy Church’s Chicken. Co więcej, niektóre centra handlowe wypełnione są logotypami najpopularniejszych kryptowalut. 

Choć płatności w wirtualnych walutach zyskują coraz większą popularność, w Wenezueli aktywa te są wykorzystywane w dużo większym stopniu, jako środki łagodzące nieciekawą sytuację gospodarczą. 

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here