Naga MarketsMaduroRząd Wenezueli opublikował dekret, który określa nowe zasady płatności podatków. Zobowiązuje on podatników do płacenia podatków w walutach, w których dokonują oni swoich operacji a nie w boliwarach. Tak więc osoby, które wykorzystują kryptowlauty mają płacić podatki w kryptowalutach a obywatele wykorzystujący waluty obce, w tychże walutach. W dekrecie stwierdza się, że taka zmiana jest konieczna dla “wzmocnienia obecnego systemu podatkowego”.


Dekret stwierdza, że “naród wenezuelski stoi obecnie w obliczu ostrej wojny prowadzonej przez czynniki wewnętrzne i zewnętrzne, które prowadzą do pogorszenia stanu gospodarki, dlatego też konieczne jest przyjęcie niezbędnych środków w celu zapewnienia wzmocnienia obecnego systemu podatkowego”. Ministerstwo Ludowej Władzy Gospodarczej i Finansowej jest odpowiedzialne za wykonanie dekretu, który wchodzi w życie od momentu publikacji w krajowym dzienniku urzędowym.

Dekretów stanowi, że podatnicy, “którzy wykonują operacje” w walutach obcych lub kryptowalutach “muszą określić i zapłacić [swój podatek] w walucie obcej lub kryptowalucie”. Od tej reguły ustalono jedynie dwa wyjątki, które dotyczą “transakcji papierami wartościowymi w obrocie giełdowym” oraz “eksportu towarów i usług, dokonywanego przez organy lub podmioty publiczne”. Zwolnienie dotyczy także zwrotów podatku, które zgodnie z dekretem dokonywane będą zawsze w “walucie krajowej”.

Wykorzystanie Petro do obliczeń podatkowych

Warto także przypomnieć, że Gmina Maracaibo w stanie Zulia w Wenezueli ogłosiła już jakiś czas temu, że będzie posługiwać się narodową “kryptowalutą” jako podstawą do obliczania podatku od działalności gospodarczej. Jean Carlos Martínez wyjaśnił, że petro ma dwie wartości: jedną jako kryptowaluta, a drugą jako “jednostka rozliczeniowa, która przekłada się na 9 000 boliwarów, które będą wykorzystywane w procedurach paszportowych lub w bieżących wynagrodzeniach”.

Zobacz także: Wenezuela przymusowo przelicza salda emerytalne obywateli na Petro

Nowy dekret stanowi, że “płatność podatków będzie dokonywana w zależności od działalności gospodarczej każdej firmy lub mikroprzedsiębiorstwa”. Okazuje się więc, że “jeśli ktoś dokonywał transakcji w petro, bitcoinach lub innej walucie, [powinien] zadeklarować [swoje dochody] zgodnie z walutą, którą [zarządzał]”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRopa wraca ponad poziom 50 dolarów
Następny artykułFOMC minutes: Prognozy przed najważniejszą publikacją środy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here