Naga MarketsWells Fargo: rynek kryptowalut przypomina klimatem gorączkę z złota z XIX w.Wells Fargo, międzynarodowy holding finansowy, zauważa, że 12-letnia historia bitcoina dowodzi, że wiodąca kryptowaluta nie jest modą.

  • Wells Fargo twierdzi, że BTC nie jest modą, czego dowodem jest historia kryptowaluty.
  • Firma twierdzi, że rynek cyfrowych walut przypomina trochę klimatem gorączkę złota z XIX w.

Wells Fargo bierze pod lupę BTC

Firma dostrzega potencjał BTC, ale i dużą niestabilność jego kursu:

Te artykuły również Cię zainteresują
„Wykres pokazuje, że bitcoin w ciągu ostatnich trzech lat rzeczywiście osiągnął lepsze wyniki niż złoto i indeks S&P 500, ale spójrz na niestabilną podróż, jaką musieli znosić inwestorzy bitcoina, aby dostać się w miejsce, gdzie są.”

Chociaż eksperci Wells Fargo uważają, że ​​bitcoin prawdopodobnie zostanie na rynku, twierdzą też, że rynek ten pozostanie wysoce spekulacyjny:

„Dziś inwestowanie w kryptowaluty przypomina trochę gorączkę złota z 1850 roku, która wymagała bardziej umiejętności spekulacji niż inwestowania… W ciągu ostatnich 12 lat [kryptowaluty] wzrosły z dosłownie zera do 560 miliardów USD kapitalizacji rynkowej. Mody zazwyczaj nie trwają 12 lat”.

Bitcoin to dobra inwestycja

Zdaniem analityków Wells Fargo w dłuższej perspektywie może się okazać, że ​​BTC to uzasadniona, długoterminowa inwestycja. Co powinno zainteresować inwestorów, firma przyznała, ze planuje w przyszłym roku zwrócić większą uwagę na rynek aktywów cyfrowych:

„Jednak kryptowaluty mogą pewnego dnia stać się wartościowe. Są ku temu dobre powody – powody, które każdy inwestor powinien usłyszeć. Wkraczając w 2021 r., będziemy coraz częściej omawiać przestrzeń zasobów cyfrowych – jej zalety i wady”.

Na rynek BTC w 2020 r. weszły już takie podmioty jak Square, firma z rynku płatniczego Jacka Dorsey’a, założyciela Twittera, czy Microstrategy, które to zadeklarowało niedawno, że planuje kolejne zakupy dot. kryptowaluty.

W bitcoina i inne cyfrowe waluty inwestują już też więksi, pojedynczy inwestorzy z rynku.

Dziś 1 BTC kosztuje ok. 18 500 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here