Naga MarketsCzwarty co do wielkości bank w USA, Wells Fargo, ogłosił, że w 2020 r. opracuje własną kryptowalutę służącą do przelewów międzynarodowych.

W komunikacie prasowym z 17 września bank przyznał, że jego nowa platforma utworzy międzynarodową sieć płatności w oparciu o tak zwaną „technologię księgi rozproszonej” (DLT). Płatności będą działać przy użyciu zasobu o nazwie WellsFargo Digital Cash.

Wells Fargo ze swoją cyfrową walutą

Według banku prace ruszą w przyszłym roku i wtedy rozpoczną się też działania pilotażowe dot. wewnętrznych przelewów.

„Wierzymy, że DLT ma wiele zastosowań i jesteśmy podekscytowani, że zrobimy ten znaczący krok w zastosowaniu technologii w bankowości w sposób materialny i skalowalny”

– powiedziała mediom Lisa Frazier, stojąca na czele zespołu ds. innowacji banku.

„Wells Fargo Digital Cash ma potencjał, aby umożliwić Wells Fargo usuwanie barier w czasie rzeczywistym w kontaktach finansowych na wielu kontach, na wielu rynkach na całym świecie”

– dodała.

Nowy trend na rynku

W ten sposób bank podąża za JP Morgan Chase, który też wprowadza na rynek swoją cyfrową walutę.

Co dziwne, cechą wspólną obu banków jest ogólne negatywne stanowisko wobec zdecentralizowanych kryptowalut. Ponadto oba banki są związane z aferami. O tej dot. Wells Fargo mówiło się kilka lat temu. W ostatnich dniach okazało się, że pracownicy JP Morgan manipulowali cenami kruszców na rynku, czym doprowadzili do strat wielu inwestorów.

W lipcu Wells Fargo trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak potwierdził, że odmawia swoim klientom przeprowadzania transakcji związanych z kryptowalutami.

„W wyniku rosnącej cyfryzacji usług bankowych na całym świecie widzimy rosnące zapotrzebowanie na dalsze zmniejszenie tarcia w odniesieniu do tradycyjnych granic, a dzisiejsza technologia daje nam silną pozycję do tego”

powiedziała teraz Frazier.

W tle trwają też ataki na cyfrową walutę Libra Facebooka, która również zostanie wydana w drugiej połowie 2020 r. Projekt jest krytykowany już zarówno przez polityków z USA, ale też z Francji i Niemiec.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here