Naga MarketsMinisterstwo Finansów Węgier wydało oświadczenie dotyczące kryptowalut. Wynika z niego, że te nie kwalifikują się jako prawny środek płatniczy, gotówka elektroniczna, instrument finansowy lub ekwiwalent pieniężny zgodnie z obowiązującym węgierskim prawem.

Zgodnie z publikacją węgierskiego portalu informacyjnego o finansach – Portfolio, Węgry obecnie zajmują się ustanawianiem przepisów dotyczących krypto-instrumentów. Bank centralny, organ podatkowy i ministerstwa finansów przystąpiły do ​​tworzenia grupy roboczej w celu oceny skutków prawnych, gospodarczych, podatkowych i związanych z egzekwowaniem prawa.

Rząd na Węgrzech zdecydował się rozpocząć prace nad regulacjami rynku kryptowalut ze względu na ich rosnącą popularność, pomimo ryzyka jakie ze sobą niosą.

Zagrożenia związane z kryptowalutami

“Ewentualna regulacja tworów kryptograficznych na Węgrzech jest rzeczywiście złożonym zadaniem, a jej problem nie może być traktowany jako zjawisko społeczne samo w sobie” – powiedział minister.

“Z prawnego punktu widzenia korzystanie z kryptowalut wiąże się z wieloma zagrożeniami, takimi jak ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, kwestie związane z nadzorem i ochroną konsumenta lub też zagrożenie cyberprzestępczością.” – dodał

Zobacz też: AML – regulacje nakładają na krypto giełdy nowe obowiązki

Ministerstwo zauważyło, że branża kryptowalutowa potrzebuje bardziej rygorystycznych przepisów niż te, które obowiązują na poziomie UE w zakresie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy na giełdach kryptowalut. Jednakże ostateczna legislacja nie powinna być zbyt restrykcyjna, aby nie zdławić innowacji i technologii, a jedynie minimalizować ryzyko.

Węgry nie są jedynym krajem europejskim, który przyspieszył regulację branży kryptowalut. W zeszłym tygodniu stało się jasne, że grupa ukraińskich parlamentarzystów opracowała projekt ustawy przewidującej opodatkowanie zysków z handlu kryptowalutami.
W tym samym czasie inne kraje, takie jak Malta, już uregulowały branżę i przyciągają najważniejszych graczy z branży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here