Naga MarketsMinisterstwo Finansów Węgier wydało oświadczenie dotyczące kryptowalut. Wynika z niego, że te nie kwalifikują się jako prawny środek płatniczy, gotówka elektroniczna, instrument finansowy lub ekwiwalent pieniężny zgodnie z obowiązującym węgierskim prawem.

Zgodnie z publikacją węgierskiego portalu informacyjnego o finansach – Portfolio, Węgry obecnie zajmują się ustanawianiem przepisów dotyczących krypto-instrumentów. Bank centralny, organ podatkowy i ministerstwa finansów przystąpiły do ​​tworzenia grupy roboczej w celu oceny skutków prawnych, gospodarczych, podatkowych i związanych z egzekwowaniem prawa.

Rząd na Węgrzech zdecydował się rozpocząć prace nad regulacjami rynku kryptowalut ze względu na ich rosnącą popularność, pomimo ryzyka jakie ze sobą niosą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zagrożenia związane z kryptowalutami

“Ewentualna regulacja tworów kryptograficznych na Węgrzech jest rzeczywiście złożonym zadaniem, a jej problem nie może być traktowany jako zjawisko społeczne samo w sobie” – powiedział minister.

“Z prawnego punktu widzenia korzystanie z kryptowalut wiąże się z wieloma zagrożeniami, takimi jak ryzyko prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, kwestie związane z nadzorem i ochroną konsumenta lub też zagrożenie cyberprzestępczością.” – dodał

Zobacz też: AML – regulacje nakładają na krypto giełdy nowe obowiązki

Ministerstwo zauważyło, że branża kryptowalutowa potrzebuje bardziej rygorystycznych przepisów niż te, które obowiązują na poziomie UE w zakresie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy na giełdach kryptowalut. Jednakże ostateczna legislacja nie powinna być zbyt restrykcyjna, aby nie zdławić innowacji i technologii, a jedynie minimalizować ryzyko.

Węgry nie są jedynym krajem europejskim, który przyspieszył regulację branży kryptowalut. W zeszłym tygodniu stało się jasne, że grupa ukraińskich parlamentarzystów opracowała projekt ustawy przewidującej opodatkowanie zysków z handlu kryptowalutami.
W tym samym czasie inne kraje, takie jak Malta, już uregulowały branżę i przyciągają najważniejszych graczy z branży.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here