Naga Marketswęgry forintWęgierski forint spadł do rekordowo niskiego poziomu, gdy mocno gołębia polityka Narodowego Banku Węgier (MNB) sprawiła, że ​​waluta została narażona na wyprzedaż na tle niepewności Brexitu i napięć handlowych między USA, a Chinami. Forint osłabił się powyżej 331,50 za euro, przebijając tym samym historyczny szczyt z lipca ubiegłego roku. Forint ma w tym roku najgorsze wyniki w stosunku do euro wśród swoich wschodnioeuropejskich konkurentów.


Węgierski forint słabnie, osiągając rekordowo niski poziom w stosunku do euro

Wszystkie rynki wschodzące zmierzają w tym kierunku. Forint przez chwilę miał stabilny okres, ale w okresie dużych turbulencji wszyscy zostaną ostatecznie pochłonięci przez rynkowe fale – powiedział Istvan Gondi, handlowiec walutowy w węgierskiej jednostce Raiffeisen Bank International AG.

Kurs euro do forinta w piątek na interwale dziennym 30 8 19
Kurs euro do forinta w piątek na interwale miesięcznym

Węgierski bank centralny jest jednym z najbardziej gołębich na świecie – z rzeczywistymi stopami poniżej zera – ponieważ zarówno władze monetarne, jak i rząd stosują bodźce stymulujące najszybciej rozwijającą się gospodarkę Unii Europejskiej. We wtorek ustalający stopy procentowe stwierdzili, że ryzyko pogorszenia perspektyw inflacji wzrosło, sygnalizując potencjalne zakończenie wszelkich ambicji do zacieśniania polityki monetarnej.

Podczas gdy forint systematycznie tracił na wartości od lat, ostatni etap deprecjacji został przyspieszony przez rosnące zaniepokojenie o kondycję globalnych gospodarek. Indeks walut wschodzących na rynku MSCI Inc. jest najsłabszy od ponad siedmiu lat, gdyż inwestorzy szukają względnego bezpieczeństwa dla swoich aktywów wybierając jena, franka czy dolara. Z wyjątkiem bahta tajlandzkiego każda waluta spadła w stosunku do dolara w sierpniu.

Względna siła walut
Względna siła walut

Większość obecnej słabości forinta jest napędzana zewnętrznie. Negatywna tendencja powinna się utrzymać, gdyż bank centralny pozostanie najprawdopodobniej na gołębiej ścieżce – podsumował strateg ING Petr Krpata.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here