Naga MarketsZapraszam na weekendowy przegląd setupów price action. Widać kilka możliwych zagrań, które mogą być dość ciekawe na początku przyszłego tygodnia:
EUR/CAD:
Para jest w długoterminowym trendzie wzrostowym, ale ostatnie 3 tygodnie to spadkowe momentum. Obecnie trwa korekta, która może zatrzymać się na oporze. Jeśli wystąpi tam wyraźny sygnał sprzedaży z price action (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar) można zagrywać shorty. W przypadku przebicia oporu i zamknięcia się powyżej, zmieni się również krótkoterminowy sentyment na wzrostowy i szukać będę longów przy re-teście tego poziomu od góry.

EUR/USD:
Eurodolar zamknął już drugą dzienną świecę powyżej oporu. H1 dało sygnał kupna, natomiast cały czas jest możliwość otwierania longów w przypadku kolejnych testów okolic 1.38770. Para powinna wkrótce zaatakować maksimum z marca.

GBP/JPY:
Funt do Jena jest w dość szerokiej konsolidacji i obecnie spada w kierunku jej dolnego ograniczenia gdzie szukać należy sygnałów kupna.

GBP/USD:
Kabel po bardzo silnym impulsie wzrostowym odbił co do pipsa od oporu i obsunął się w kierunku wsparcia. Sentyment wzrostowy jest bardzo silny dlatego warto szukać sygnałów kupna.

NZD/JPY:
Bardzo wyraźny sygnał kupna. Para jest w trakcie dynamicznych wzrostów i utworzyła się świeca pin bar po teście wsparcia. Można rozegrać ją na 3 sposoby:

– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej minimum,
– Kupno po przebiciu maksimum, stop loss poniżej 50% zniesienia świecy (lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku – większe prawdopodobieństwo straty),
– Buy limit na 50% zniesienia świecy, SL poniżej minimum. Lepszy stosunek zysku do ryzyka niż w pierwszym przypadku i bezpieczniejszy SL niż w drugim. Jednak jest ryzyko, że korekty nie będzie i pozostanie obserwacja rozwijającego się trendu bez pozycji.

NZD/USD:
Nieco inna sytuacja jest na Kiwi, czyli kolejnej parze z Dolarem nowozelandzkim. Para mimo osiągnięcia kolejnych maksimów spadła bardzo dynamicznie i nie zdołała pokonać oporu (wcześniej wsparcia). Co więcej na wykresie H1 widać sygnał sprzedaży, który nadal można będzie rozegrać jeśli cena jeszcze troszkę wzrośnie. Mimo tego, że świeca D1 ma długi dolny knot, warto zaryzykować ponieważ pozycja będzie miałą stop loss około 15 pipsów przy celu ponad 150 pipsów, czyli zysk do ryzyka wynosić będzie ponad 10:1.

USD/JPY:
5-krotny test wsparcia na H4 jest udany i cena nie przebiła go, dając sygnał kupna. Martwić może jednak niewielka reakcja na obronę poziomu i warto uważać z wielkością pozycji, mimo tego że sygnały są dość wyraźne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here