Naga MarketsBardzo dobry piątek dla systemu. Obecnie otwarte pozycje przynoszą ponad 10% i gdyby nie te 5pips (przy 240!), których zabrakło do zabezpieczenia longa na GBP/CAD to byłby naprawdę świetny początek września. I tak jest plus – natomiast zobaczymy jak zachowają się otwarte pozycje – na GBP/JPY i GBP/AUD nie brakuje wiele do Take Profit, natomiast pozycja na GBP/CHF nie jest jeszcze zabezpieczona nawet na BE. Także może być świetnie, słabo (BE na 2 pozycjach i SL na 1), albo średnio 😉 Jak to na rynkach – ale widać powiew optymizmu.

W piątek oficjalnie zostało ogłoszone seminarium Price Action 3, które odbędzie się 3 października w Warszawie. Więcej szczegółów w artykule: Marcin Wenus poprowadzi bezpłatne seminarium Price Action w Warszawie – 3 października

Tym razem nastąpiła mała zmiana:

Po pierwsze seminarium będzie krótsze – wstęp planuję zrobić online i dostęp do niego dostaną wszyscy zapisani – natomiast na seminarium już omówienie jedynie sygnałów, zagrań, sesja pytań, odpowiedzi, wgląd w moje transakcje.

Po drugie seminarium będzie dostępne jedynie dla klientów XM, którzy mają zasilone konto. Udało się jednak ustalić tak, że wystarczy symboliczna wpłata i nie jest wymagana żadne obrót. Konto z bezpłatnymi 100zł można założyć tutaj: LINK

To tyle tytułem Ogłoszeń Parafialnych i możemy przechodzić do 3 par, które analizuję dzisiaj. Tylko 3, ponieważ na innych 3 są już otwarte pozycje, a inne nie wyglądają na razie najlepiej:

EUR/CAD:

Piątek zakończył się wybiciem z Inside Baru, a dodatkowo pojawiła się świeca pin bar odbijająca od okolic wsparcia. O możliwości otwarcia pozycji informowałem w piątkowym przeglądzie:Przegląd setupów Price Action EURCAD, GBPCAD, GBPJPY 4 września 2015

Świeca pin bar nie była idealna, ale można było otworzyć już w piątek longa. Nadal będę obserwował pozycję, szukając sygnałów wejścia w okolicach wsparcia lub wchodząc na ostatniej świecy z piątku. To wejście byłoby nieco ryzykowne, bo 50% zniesienia świecy i SL poniżej niej da stop loss 25 pips, jednak Take Profit 630 co dałoby potencjał zysku do ryzyka 25:1!

EURCADH4 5 września 2015

EUR/JPY:

Bardzo silny jest Jen i para z Euro została sprowadzona poniżej bardzo ważnego wsparcia, znajdując się najniżej od kwietnia bieżącego roku. Jeśli pojawi się korekta wzrostowa, która przetestuje od dołu wcześniejsze wsparcie (teraz opór) i pojawi się sygnał sprzedaży na wykresie 4-godzinnym lub dziennym warto będzie rozważyć otwarcie pozycji krótkiej.

EURJPYDaily 5 września 2015

GBP/CAD:

Na Funcie do Dolara kanadyjskiego utworzył się setup Inside Bar i warto czekać na to jak cena z niego wybije. Osobiście widzę 3 scenariusze do otwierania pozycji i 1 gdzie otwarcia nie będzie:

Wybicie górą i zamknięcie się świecy powyżej świecy matki = buy limit na 50% zniesienia świecy sygnalnej, SL poniżej.

Wybicie górą i powrót do zakresu świecy matki = brak pozycji, za blisko wsparcia.

Wybicie dołem i zamknięcie się świecy poniżej świecy matki = sell limit na 50% zniesienia świecy sygnalne, SL powyżej.

Wybicie dołem i powrót do zakresu świecy matki = long po cenie rynkowej, SL poniżej świecy sygnalnej.

GBPCADH4 5 września 2015

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here