Naga MarketsPrzed systemem nowy miesiąc. Październik był dość dobry i zakończył się wzrostem konta o 5%. Całość obrazu oddaje jednak ostatni tydzień, który zakończył się +6%, czyli zrobił niejako wynik. Początek miesiąca i moje błędy wchodzenia w pozycje z sygnałów na 4-godzinowym wykresie, podczas gdy system mówił o wejściach z D1 spowodowały, że zamiast znakomitego okresu jest poprawny. Strategia wzbogaciła się o zasadę pisaną wielkimi literami – WCHODZENIE W POZYCJĘ PRZECIW PANUJĄCEMU MOMENTUM JEDYNIE Z D1.

W końcowym rozrachunku jestem jednak zadowolony, ponieważ system wskoczył znowu 1 poziom wyżej i mimo, że wydawał się skończony, cały czas lekko ewoluuje.

Drugi z systemów, który pokazuje w ramach Mentoringu 2.0 zakończył miesiąc jeszcze lepiej bo przyrostem o 40% – a trzeba pamiętać, że 10 dni spędziłem na urlopie. Także jest się z czego cieszyć zarówno przy PA średnioterminowym jaki i DayTradingowym systemie PA + Ichimoku.

Pozostaje szukać dalej okazji do zajmowania pozycji:

AUD/NZD:

Para przebiła w piątek wsparcie i zamknęła się poniżej. Dobrze tutaj wyczułem zachowanie i nie wchodziłem w potencjalny sygnał long, który pojawił się w środę. Teraz pozostaje czekać na korektę wzrostową i wchodzić w pozycje krótkie po pojawieniu się sygnału sprzedaży z Price Action  (Formacje Price Action: Pin Bar, Fakey, Inside Bar).

AUDNZDDaily 31 10 2015

GBP/CHF:

Sygnał na Funcie do Franka szwajcarskiego opisałem wczoraj na ukrytym forum Price Action. Na wykresie 4-godzinnym pojawił się sygnał kupna w postaci świecy pin bar, zlecenie buy limit ustawiłem zaraz powyżej 50% zniesienia tej świecy i zostało ono aktywowane. Stop Loss to 50 pipsów, Take Profit 220. Jako, że cena wzrosła o około 150 pips od poziomu wejścia, zlecenie zostało w połowie zamknięte, a reszta zabezpieczona na 0. [pullquote]Zobacz pełny opis strategii Price Action Marcina Wenusa[/pullquote]

GBPCHFH4 31 10 2015

NZD/JPY:

Ciągle aktywny jest long na Dolarze nowozelandzkim. Jednak jeśli ktoś nie ma otwartego longa to pojawił się ciekawy sygnał na wykresie dziennym. Wyraźna świeca pin bar, na 50% zniesienia której można otwierać pozycję długą. Pozostaje oczywiście dobranie odpowiednich parametrów Take Profit i Stop Loss.

NZDJPYDaily 31 10 2015

USD/CHF:

Na parze można dostrzec sygnał kupna. Jest to przedostatnia świeca H4, która jest świecą pin bar. Nie jest ona może idealna ponieważ ma spadkowy korpus, ale można uznać ją za sygnał kupna. Stop Loss to mniej niż 30 pipsów, a Take Profit to ponad 200, dlatego jest ona warta rozważenia już na początku tygodnia.

Do Price Action polecam wypróbować brokera XM , który ma 5 świec dziennych w tygodniu a do tego oferuje 30USD na konto bez depozytu i można śmiało go przetestować: LINK

USDCHFH4 31 10 2015Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Witam

    Jeśli chodzi o ukryte forum, to jako że XM wspomaga seminaria dotyczące Price Action to do dostępu potrzebne jest konto u nich.

    Więcej informacji od Pani Magdy z XM:

    mfraczek@xm.com

    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here